Kazı Heyeti Başkanı’ndan Aigai önerisi

15 Ekim 2018 Pazartesi, 10:44

Aigai Kazı Heyeti Başkanı  Doç. Dr. Yusuf Sezgin, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından MCBÜ Muradiye Yerleşkesine giden yol üzerinde yaptığı yolun isminin ‘Aigai Bulvarı’ olarak belirlenmesi önerisinde bulundu.

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Muradiye Yerleşkesine giden yolda başlatılan prestij caddesi çalışmaları tamamlandı. Cadde bisiklet yolu, yağmur suyu hattı çalışmaları ardından görünümü ile şehrin en önemli prestij caddelerinden biri oldu. Yapılan çalışmanın üniversite adına mutluluk verici olduğunu dile getiren Aigai Kazı Heyeti Başkanı  Doç. Dr. Yusuf Sezgin, sosyal medya hesabı üzerinden Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne çağrıda bulundu.

Sezgin, “Yuntdağı’na ulaşan yol Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlandı. Artık Aigai Antik Kentine ulaşmak daha rahat. Bu açıdan kendilerine teşekkür ederiz. Daha önce de bu prestijli yolun “Aigai Bulvarı” olmasını önermiştim. Yolun Aigai’ın sembolu olan Keçi heykelleri, kentte bulunan önemli eserlerin kopyaları ve bilgilendirme panoları ile süslendiğini düşünsenize. Güzel olmaz mıydı?” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler

Sizde yorum yapın..