KAZAN DERESİ’NDE DEĞİŞİMDE SONA GELİNDİ

23 Aralık 2013 Pazartesi, 17:53

Manisa Belediyesi, Akmescit Mahallesi’nde Kazan Deresi’nin üst kapama çalışmalarının ardından peyzaj ve çevre düzenlemesine devam ediyor. Belediye Başkan Yardımcısı Mimar Azmi Açıkdil çalışmaları inceleyerek yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.
Manisa Belediyesi’nin Kazan Deresi’ni kapatma işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte farklı bir görünüme kavuşan alanda Belediye Başkan Yardımcısı Mimar Azmi Açıkdil incelemede bulundu. Başkan Yardımcısı Açıkdil’e Akmescit Mahallesi incelemelerinde Akmescit Mahalle Muhtarı Ömer Şen de eşlik etti.

Daha öncelerde bölgenin mesire alanı olarak kullanıldığını belirten Açıkdil, peyzaj düzenlenmesinin ardından bölgenin mahalle sakinlerinin kullanabileceği güzel bir sosyal alana dönüşeceğini ifade ederek, “Bu bölgede çevre düzenleme çalışmasına başladığımızda burada kafeterya ve trafo bulunmaktaydı. Trafo ve büfenin de yerinin değiştirilmesiyle derenin üzerinde ki düzenleme daha güzel bir görünüme kavuşacaktı. Büfenin yerinin değiştirmemizin ardından Tedaş da trafonun yerini değiştirdi. Dolayısıyla göze hoş görünmeyen yapıların yeri değiştirilmesiyle, havuzuyla kafeteryasıyla Akmescit Mahallemize çocuklarımızın, ailelerimizin kullanacağı yeni bir sosyal alan kazandırmış olacağız” diye konuştu.

Akmescitspor Dışarda Kalmadı
Çevre düzenlemesi sırasında Akmescitspor’un da malzemelerini depoladığı kafeteryanın kaldırılması nedeniyle, Manisa Belediyesi tarafından Akmescitspor’un kullanımı için bir konteynır sağlandığını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Açıkdil, ”Kafeteryanın bir odasını Akmescitspor malzemelerini depolamak için kullanıyordu. Bu kafetaryalar bunun için uygun değil. Bizde Akmescitspor’a yapılan malzemelerini depolayabilmesi için bir konteynır aldık. Konteynırı da düzenlemesi yapılan alana yerleştirilmesiyle Akmescitpor da malzemelerini bu alan da depolayacak” dedi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir