KAYIT DIŞI İMAM ELEKTRİKÇİLER

14 Nisan 2014 Pazartesi, 11:30

MANİSA Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Adem Yüküm, oda olarak kayıt dışı elektrikçilik yapanlara savaş açtıklarını belirtti. Kentte imamların bile namaz saatleri dışında elektrikçi olarak çalıştığını belirlediklerini kaydeden Yüküm, konuyu İl Müftülüğü ile paylaşacaklarını söyledi.

Kayıt dışı ile igili büyük sıkıntı yaşadıklarını vurgulayan Manisa Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Adem Yüküm, Maliye ile ortak çalışma içine girerek kayıt dışının önüne geçmeyi hedeflediklerini kaydetti. Odanın 225 üyesinin bulunduğunu belirten Başkan Yüküm, üyelerin haklarını savunmak için gerekli tüm çalışmaları yapacaklarını vurguladı. Başkan Yüküm, “Biz oda olarak üyelerimizin hakkını savunmak için Maliye ile ortak bir çalışma yapmayı düşünüyoruz. Odamıza kayıtlı olan üyelerimiz vergilerini ödüyor, kayıtlarını yaptırıyor. Ancak odamıza kayıtlı olmadan dışarıda çalışan ve üyelerimizin hakkını yiyenler var. Oda üyelerimizin şikayetleri ile kayıt dışı olarak çalışanlara rastladık ve tespit ettik. Tespit edilen kişilerin isim listelerini Maliye’ye vereceğiz” diye konuştu.

Yaptıkları tespitlerde kaçak olarak çalışan ilginç kişilerin ortaya çıktığını söyleyen Başkan Yüküm, “İmam olup, namaz saatleri dışında elektrik işi yapanları tespit ettik. Bunları oda üyelerimizin şikayetleri ile belirledik. Bunların listesi elimizde mevcut. Tespit ettiğimiz imamları İl Müftülüğümüz ile paylaşacağız. Ayrıca Maliye’ye bu isimleri vereceğiz. Herkesin kendi mesleğini icra etmesini istiyoruz. Namaz saati imam, namaz saati dışı elektrikçi olmaz” dedi.

Çeşitli meslek gruplarından emekli olduktan sonra odaya kayıt yaptırmadan elektrik işiyle uğraşan kişilerin de bulunduğunu ifade eden Başkan Yüküm, “Bu kişileri de odamıza kayıt yaptırmaya davet ediyoruz. Kayıt yaptırmadıkları için kendilerini Maliye’ye şikayet etmek durumunda kalacağız” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.