KARDEŞ ŞEHİR İÇİN İLK ADIM ATILDI

02 Aralık 2014 Salı, 13:35

Şehzadeler Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısında Makedonya’nın Ohrid şehri ile kardeş şehir ilişkisi kurma yolunda ilk adım atıldı. Meclis gündeminde yer alan Ohrid şehrinin kardeş şehir olması yönündeki teklif, gerekli iş ve işlemlerin yerine getirilmesi amacıyla meclis üyeleri tarafından oybirliğiyle kabul edildi.

Şehzadeler Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısı, Kültür Merkezi Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 25 gündem maddesi yer aldı. Başkan Çelik toplantı öncesi yaptığı açılış konuşmasında Kasım ayı içerisinde yapılan çalışmaları değerlendirdi. Açılış ve yoklamanın ardından gündem maddelerine geçildi. İdari Komisyon raporlarında yer alan Ohrid şehri ile kardeş şehir ilişkisi kurulması konusunda ilk adım atıldı. Konuyla ilgili iş ve işlemlerin yerine getirilmesine meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi.  Başkan Çelik, “Tarihi ve ortak kültürel değerlerimizin bulunduğu, aynı zamanda UNESCO tarafından korumaya değer görülen Makedonya’nın Ohrid şehri ile kardeş şehir ilişkisi kurma yolunda ilk adımı atıyoruz. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi. Daha sonra gündem maddeleri arasında yer alan Plan Bütçe Komisyonu’nun muhtelif müdürlüklere ait gelir ücret raporlarıyla ilgili tarifeleri meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi. Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Çevre Kanunu hükümleri doğrultusunda hazırlanan ‘Şehzadeler Belediyesi Evsel Atık Gelir Tarifesi’ ile ilgili teklif ise Plan Bütçe Komisyonu’na gönderildi.

OTURUMA ARA VERİLDİ

Peker Mahalle Muhtarı Saffet Taşkıncan ve mahalle sakinlerinin talebi üzerine Peker Mahallesi’nin isminin Dervişali Mahallesi olarak değiştirilmesi de meclis gündeminde yer aldı. Başkan Çelik, “Peker mahalle muhtarımızın ve mahallelerimizin böyle bir talebi var. Mahallenin eski isminin Dervişali Mahallesi olduğunu söylüyorlar. Biz de bu talebi gündemimize aldık” dedi. Konuyla ilgili teklif Ocak ayı meclisinde görüşülmek üzere İdari Komisyona sevk edildi. Şehzadeler Belediyesi Evsel Atık Gelir Tarifesi ile ilgili teklifinin ilgili komisyon tarafından değerlendirilmesi ve kalan diğer maddeler için oturuma ara verildi. Şehzadeler Belediye Meclisi’nin 5 Aralık 2014 Cuma günü saat 18:30’da toplanmasına karar verildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir