Karayolları’ndan Büyükşehire Müjde

02 Eylül 2014 Salı, 10:27

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Karayolları 2. Bölge Müdürü Abdülkadir Uraloğlu’nu makamında ağırladı. Kentin çözülmesi gereken acil sorunlarının görüşüldüğü ziyarette söz alan Uraloğlu, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Turgutlu, Salihli, Saruhanlı, Alaşehir ve Ahmetli’ye yapılacak kavşak projelerinin yanı sıra garaj önüne yapılması planlanan kavşak projesinin de Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından uygun görüldüğünü müjdeledi.

Karayolları 2. Bölge Müdürü Abdülkadir Uraloğlu, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü makamında ziyaret etti. Uraloğlu’nun ziyaretinde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş ile MASKİ Genel Müdürü Yakup Koç da hazır bulundu.

Beş İlçenin Kavşak Projesi’nde Saha Çalışması Başlıyor

Ziyarette ilk olarak söz alan Karayolları 2. Bölge Müdürü Abdülkadir Uraloğlu,” Geçtiğimiz günlerde müdürlüğümüze gerçekleştirdiğiniz ziyaretlerde kentin çözülmesi gereken acil sorunlarıyla ilgili görüş alışverişinde bulunmuştuk. Bu kapsamda Turgutlu, Salihli, Saruhanlı, Alaşehir ve Ahmetli’nin yer aldığı ilçelerde trafik sorunun önüne geçilebilmesi için Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması planlanan kavşak ve transit geçiş projelerinizi iletmiştiniz. Projeler, tarafımızdan uygun görülerek gerekli saha çalışmaları başlanacaktır” dedi. Bunun yanı sıra Büyükşehir Belediyesi’nin garaj önüne yapmayı planladığı kavşak projesinin de Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından uygun görüldüğünü ifade eden Uraloğlu, hizmetlerin bölge halkına hayırlı olmasını temenni etti.

Projelerimizi Hayata Geçirmek İstiyoruz

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Ergün,“Amacımız hazırlanan bu projelerin biran önce hayata geçmesini sağlamak. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün saha çalışmalarını tamamlamasının ardından hızla çalışmalara başlayacağız” dedi.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir