“ÇİFTE CİNAYETTEN YARGILANSIN”

11 Kasım 2014 Salı, 12:09

MANİSA’da, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyesi kadınlar, geçen 17 Mayıs’ta koca dayağı ile hamileyken öldürülen 22 yaşındaki Burcu Çapar’ın Manisa Adliyesi’ndeki davasına tüm Manisalı hemcinslerini davet etti. Manolya Meydanı’nda stant açıp imza kampanyası başlatan kadınlar, erkeklerden de destek istedi.

Manisa’da, geçen 17 Mayıs’ta eşi Burcu Çapar’ı döverek öldürdüğü iddiasıyla müebbet hapsi istenen Semih Çapar, 13 Kasım’da ilk kez hakim karşısına çıkacak. Dava öncesi Kadın Cinayetlerini Önleyeceğiz Platformu üyesi Manisalı kadınlar, Manolya Meydanı’nda imza kampanyası başlattı. Manisalıları bu davayı takip etmeye davet eden Platform temsilcisi Semiha Hasgör, hamileyken dövülerek öldürülen Burcu Çapar’a tüm kadınların sahip çıkması gerektiğini söyledi. Özellikle erkeklerden imza isteyen Hasgör, “Ekim ayı içerisinde Türkiye’de 29 kadın öldürüldü. Bu sadece bilinen rakam. Şiddete maruz kalıp korktuğu için söyleyemeyen çok fazla kadımız var. Onların sesini duyurmak için sokaktayız” dedi.

“ÇİFTE CİNAYETTEN YARGILANSIN”

Koca dayağından hayatını kaybeden Burcu Çapar’ın ailesinin eşinin soy ismini taşımasını istemediğini anlatan Hasgör, “Biz bu katil kocanın çifte cinayetle yargılanmasını istiyoruz. Çünkü hem eşini hem de karnındaki 8 aylık bebeğini öldürdü. Davaya müdahil olmak için başvuracağız” diye konuştu. Platform üyesi kadınlar daha sonra kadına şiddete dikkat çekmek için broşür dağıttı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir