J PLAKA HAYALİ GERÇEK OLDU

14 Ocak 2014 Salı, 18:11

Manisa’da hizmet veren servis araçlarının ‘J’ plakaya geçmesi ve kooperatif çatısı altında toplanması amacıyla Manisa Belediyesi öncülüğünde yürütülen çalışmalar tamamlandı. Yeni plakaları takılan servis araçlarının tanıtımına Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün’de katıldı. Araçların tanıtımında konuşan Şoförler Odası Başkanı Yusuf Enli, hayallerinin gerçek olduğunu belirterek bu süreçte kendilerine her türlü desteği veren Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti. Manisa’da bir devrimi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Ergün ise Ocak ayı sonuna kadar Manisa’da bin 68 aracın ‘J’ plakaya geçeceğini ve servis hizmetlerinin daha iyi şartlarda yapılacağının altını çizdi.

Manisa Belediyesi’nin Şoförler Odası ile işbirliği çerçevesinde servis araçlarının ‘J’ plakaya geçmesi noktasında yapılan çalışmalar tamamlandı. Bu çerçevede plakaları takılan araçların tanıtımı Küçük Sanayi Sitesi’nde bulunan Manisa Servis ve Turizm Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi binası önünde gerçekleştirildi. Araç tanıtımına Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Belediye Başkan Yardımcıları Mimar Azmi Açıkdil, Tamer Çipiloğlu, Taner İçöz, Türkan Taş Köroğlu, Serpil Çakır, Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Köroğlu, Ulaşım Hizmetleri Müdürü Mümin Deniz, Şoförler Odası Başkanı Yusuf Enli, Manisa Servis ve Turizm Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi Başkanı Güven Aygarer ile birlikte servis şoförleri katıldı. Araç tanıtımında ilk olarak söz alan Şoförler Odası Başkanı Yusuf Enli tarihi bir gün yaşadıklarını belirterek, “Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ile birlikte bir ilki başarmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bir oda başkanı olarak hayalimiz gerçekleşti. Manisa’da servis taşımacılığı sektörü kanayan bir yara haline gelmişti. Göç alan bir şehir olduğumuz için sıkıntılar yaşıyorduk. Kaçak çalışan serişler nedeniyle sorunlar meydana geliyordu. Bundan sonra servis taşımacılığı emin ellerde yapılacak. Okullarda eğitim gören çocuklarımız, fabrikalarda çalışan işçi arkadaşlarımızın taşımacılığı daha güvenilir ellerde yapılacak. Başta belediye başkanımız olmak üzere, meclis üyelerimize ve bu başarıda emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Manisa’da Bir Devrimi Gerçekleştirdik

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, kentte 35 yıldır kanayan yara haline gelen bir sorunu çözerek bir devrimi gerçekleştirdiklerini belirterek, “Bu projenin hayata geçmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Kentimiz için hayırlı bir hizmete imza attığımızı düşünüyorum.

Yaklaşık bir buçuk yıldır bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyordu. Manisa’da hizmet veren servis araçları ‘J’ plaka adı altında, bir çatı altında toplandı. Bu projenin sonuçlanmasında emeği geçenleri kutluyorum. Özellikle bu konuda Ulaşım Müdürlüğümüzün de önemli katkıları oldu. Ulaşım Müdürümüz ve çalışanlarını tebrik ediyorum. İnanıyorum ki bu hizmet bundan sonra daha kontrollü bir şekilde verilecektir. Yılsonuna kadar bin 68 araç ‘J’ plakaya geçecek. Allah utandırmasın” diye konuştu.

Kooperatif Başkanından Teşekkür

Manisa Servis ve Turizm Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi Başkanı Güven Aygarer’de yaptığı konuşmada Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti. Bu konuda ilk adımın atılmasından bu yana Başkan Ergün’ün her konuda kendilerine destek verdiğini ve yanlarında olduğunu ifade eden Aygarer, “Projenin hayata geçmesinden dolayı çok heyecanlıyız. Yıllardır hayali kurulan bu projenin bu dönemde hayata geçmiş olması bizleri mutlu etti. Çok mutluyuz. Kentimize hayırlısı olsun” dedi. Konuşmaların ardından okunan dualar eşliğinde kurban kesilirken, Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün beraberindekilerle birlikte J plakaya geçen servis araçlarını inceledi. Daha sonra Manisa Servis ve Turizm Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi hizmet binasının açılış kurdelesi kesildi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.