İYİ Parti’nden Büyükşehir ve Şehzadeler’e çağrı

10 Ağustos 2021 Salı, 22:46

“Eski adliye lojmanlarını, otopark yapın”
İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Çelik ve partilileriyle, eski adliye lojmanı alanından büyükşehir ve Şehzadeler Belediyesi’ne seslendi. Boş durumda olan lojman alanının, değerlendirileceği vakte kadar otopark olarak hizmete açılması talebinde bulunan Eryılmaz, “En azından kültür merkezindeki meclis toplantıları ve büyük etkinliklerinin gerçekleştiği günlerde burayı otopark olarak faaliyete açınız. Ücretsiz yapın” diye konuştu.
İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Çelik ve partilileriyle, eski adliye lojmanı alanında incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından açıklama yapan Eryılmaz, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Şehzadeler Belediyesi yetkililerine çağrıda bulundu. Eryılmaz, “Burası Manisalıların eski adliye binası diye bildiği binanın arkasındaki eski adliye lojmanlarının alanı. Lojmanlar yıkıldıktan sonra bu hale geldi. Manisalılar adına, yetkililerden bir talepte bulunuyorum. Hemen yanı başımızdaki kültür merkezinde büyükşehir ve Şehzadeler Belediyesi’nin meclis toplantıları yapılıyor. Buraya ilçelerden insanlar geliyor. Malum otopark sıkıntısı da hat safhada. O nedenle en azından kültür merkezindeki meclis toplantıları ve büyük etkinliklerinin gerçekleştiği günlerde burayı otopark olarak faaliyete açınız. Ücretsiz yapın. Eliniz kirlenmez. İki çizgi çeker, biraz mıcır dökersiniz. Sayın büyükşehir belediye başkanımız, sayın Şehzadeler Belediye başkanımız gelin burayı kısa bir süreliğine de olsa, otopark sorununu çözmek adına Manisalılara kazandırın. İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı olarak, vatandaş adına isteğimiz budur” dedi.
Bununla da yetinmeyen İYİ Parti, Grup Başkanvekili Gökhan Köse öncülüğünde boş şekilde olan adliye lojmanı alanının otopark olarak değerlendirilmesi önerisini Manisa Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısına getirdi. Önerge MHP’li Büyükşehir Belediyesi tarafından gündeme alınmazken, önergeye destek Şehzadeler Belediyesi Başkanı Ömer Faruk Çelik’ten geldi. Çelik, lojman alanının inşaatının başlamasına kadar otopark olabileceğini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir