İYİ Partili Eryılmaz, “Türkiye derhal erken seçime gitmeli”

22 Ekim 2021 Cuma, 17:11

 

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Merkez Bankası’nın faiz indirimi kararının ardından dövizdeki artışa ilişkin açıklama yaptı. Başkan Eryılmaz, “Bundan sonra iktidarın halka yapacağı en büyük iyilik, ülkeyi derhal erken seçime götürmek olacaktır” dedi.

Merkez Bankası, politika faizini 200 baz puan düşürerek yüzde 16’ya indirdi. Merkez Bankası’nın kararının ardından dolar 9,66’yı, euro 11,24’ü, sterlin 13,32 TLyi gördü.

“HALKI REZİL ETTİNİZ”

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Merkez Bankası’nın kararını “skandal” olarak nitelendirerek, derhal erken seçime gidilmesi gerektiğini söyledi. İYİ Partili Eryılmaz, “Merkez Bankası, aldığı bu faiz indirimi kararıyla bağımsızlığını tamamen kaybettiğini ortaya koymuştur. Bir ülkede adalete güven ve istikrarlı ekonomi politikaları yoksa o ülkeye yabancı yatırımcı gelmez, ülke içerisindeki girişimci önünü göremediği için yatırım yapmaz. AK Parti iktidarının iç ve dış politikaları ülkemizi bu hale getirdi. Halk 20 yıl boyunca AK Parti’ye oy verdi ama AK Parti halkı rezil etti” dedi.

“DERHAL ERKEN SEÇİM”

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz son olarak şu ifadeleri kullandı, “İktidarın mantığa oturtulamaz, hayalci politikaları nedeniyle her gün, her saat fakirleşiyoruz. AK Parti’nin bundan sonra bu halk için yapacağı en iyi şey ülkeyi derhal erken seçime götürmektir. Bu ülke, bu halk sizin yüzünüzden fakirleşiyor, sizin yüzünüzden her gün parasını kaybediyor. Türk Lirası’nın değeri kalmadı. Türk milleti bunu hak etmiyor. Türkiye’nin tek kurtuluşu bir an önce sandığa giderek AK Parti iktidarını tarihe gömmekten geçiyor. Kendisini fakirleştiren, bir ekmek alırken düşünecek duruma getirenlere halk cevabı önlerine konulacak ilk sandıkta verecek”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.