İYİ Parti’li Eryılmaz: Akıtılan kanın hesabı soruldu

28 Eylül 2020 Pazartesi, 17:51

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Azerbaycan ve Ermenistan arasında dün patlak veren  ve bugün de devam eden çatışmalar sonucunda Azerbeycan’ın yanında olduklarını belirterek, akıtılan kanın hesabının misliyle sorulduğunu ifade etti.

Ermeni güçlerinin Azerbaycan’daki sivilleri hedef alan saldırısı sonucu karşı atağa geçen ve Ermenistan’a büyük kayıplar verdiren kardeş ülke Azerbaycan’a destek giderek artıyor. Bu kapsamda, Azerbaycan’a bir destek de İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz’dan geldi. Eryılmaz, yaptığı açıklamada, Ermenistan’ın sivillere yönelik başlattığı saldırıyı kınadıklarını vurgulayarak Azerbaycan’a destek çıktı.

“AKITILAN KANIN HESABI SORULMUŞTUR”

Saldırı sonrasında kardeş ülke Azerbaycan’ın Ermenistan’a misliyle karşılık verdiğiğini belirten Eryılmaz, “Kardeş ülke Azerbaycan, Ermenistan’a yaptıklarının bedelini misliyle ödetmiştir. Azerbaycan’ın başlattığı karşı saldırılar sonucu 550 ermeni askeri öldürülerek akıtılan kanın hesabı sorulmuştur” dedi.

“400 HEDEF VURULDU”

İYİ Parti olarak kardeş ülke Azerbaycan’ın yanında olduklarını ve Azerbaycan’ın sahipsiz olmadığını dile getiren Eryılmaz, “ Ermenistan haksız ve hukuksuz bir şekilde Azerbaycan’a savaş açtı.  Bu saldırılar sonucu insanlar öldü ve birçoğu da yaralandı. Çok geçmeden Azerbaycan da Ermenistan’dan yaptıklarının hesabını sordu. Roket, füze ve topçu atışlarıyla 400 hedef ateş altına alındı.  İlk olarak Nüzgar, Büyük Mercanlı, Kend Horadiz, Yukarı Seyid Ahmetli, Yukarı Abdurrahmanlı, Karahanbeyli ve Garvend köyleri olmak üzere, Tekekaya ile Ağdağ bölgeleri kontrol altına alındı. Murov Dağı’nın önce batısı sonra da doğusunu kontrol altına alan Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri unsurları, Dağlık Karabağ bölgesinde Ermenistan Ordusuna ait 10’dan fazla hava savunma sistemini, aralarında tankların da bulunduğu 20’ye yakın zırhlı aracı imha etti. Ermenistan yaptıklarının bedelini ödedi, ödemeye de devam ediyor” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir