İYİ Partili Akan Aşure Günü Matem Meclisi’ne katıldı

18 Ağustos 2021 Çarşamba, 17:07

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, Hazreti Muhammed’in torunu Hazreti Hüseyin ve 72 yakınının şehit düştüğü Kerbela olayının yad edildiği Aşure Günü Matem Meclisi’ne katıldı.

Hz. Muhammed’in torunu Hazreti Hüseyin ve 72 yakınının şehit düştüğü Kerbela olayının yad edildiği Aşure Günü Matem Meclisi, Manisa’da Ayyıldız Ehl-i Beyt Camii’nde yapıldı.

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, Aşure Günü Matem Meclisi’ne katılarak Caferi mezhebine mensup vatandaşlar ile bir araya geldi.

İYİ Partili Akan, “10 Ekim 680’de, Fırat Nehri kıyısında Resulu Ekremin ve Peygamberi Ekberin sevgili torunu Hazreti Ali, efendimizin sevgili evladı Hazreti Hüseyin Kerbela’da şehit edilmiştir. Hazreti Hüseyin efendimizin şehadeti yüreğimizi yakan bir büyük faciadır. Ne yazık ki günümüz İslam dünyası, Muharrem ayının anlamından çok uzaktadır. Kan dökülmeye, cinayetler işlenmeye devam ediliyor ve bu barbar kişilerin yaptıkları eylemler, tüm Müslümanları töhmet altında bırakıyor. Halbuki dinimiz sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü temsil eder. Camiler de, cem evleri de, Ramazan ayı da, Muharrem ayı da bizimdir. Biriz ve beraberiz. Tarih haksızlığa karşı dilsiz şeytan olmayanları yazmıştır ve yazmaya da devam edecektir. Allah’ın bizleri zulmün karşısında susturmamasını, dilsiz şeytan kılmamasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir