İYİ Parti’den ihtiyaç sahipleri için ‘İYİ’lik Hareketi’

13 Nisan 2020 Pazartesi, 19:56

İYİ Parti Manisa Ekonomi, Tarım ve Hayvancılıktan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı ve Şehzadeler Meclis Üyesi Şenol Özkaya’nın öncülük ettiği İYİ’lik Hareketi projesi, ihtiyaç sahibi vatandaşların yüzünü güldürdü. Özkaya, ihtiyaç sahibi vatandaşların yanı sıra küçük esnafa da ekonomik anlamda katkı sağlayacak olan projeye, duyarlı vatandaşlardan destek istedi.

İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı, sosyal sorumluluk kapsamında hayata geçirdikleri projeler ile kalplere dokunuyor. Son olarak İYİ Parti Manisa Ekonomi, Tarım ve Hayvancılıktan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı ve Şehzadeler Meclis Üyesi Şenol Özkaya’nın öncülük ettiği ve Manisa’da ihtiyaç sahibi vatandaşlar için uygulanan İYİ’lik Hareketi projesi büyük takdir topladı. Proje kapsamında küçük esnaftan alışveriş yapan hayırseverler, parasını verdiği ürünleri ihtiyaç sahiplerine verilmesi noktasında bakkal, market, kasap ya da manavlarda bırakıyor. Özkaya, duyarlı vatandaşlara seslenerek projenin il geneline yaygınlaşması noktasında destek istedi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Özkaya, “Değerli hemşerilerimiz tüm dünyada salgın halinde olan yeni tip korona (Covid-19 ) virüsü  11 mart 2020 tarihin de  ülkemizde ilk belirtisini vermiştir. Son yıllarda yaşadığımız ekonomik sıkıntıların üstüne virüs salgını da eklenince ekonomimiz oldukça zor sürece girmiştir.10 Mart 2020 tarihinde Dolar kuru 6.115 TL, Euro kuru 6.945 TL den işlemi olurken şuan itibari ile Dolar 6,705 TL, Euro ise 7.330 TL den işlem görmektedir. Altın fiyatları ise yüzde 15 civarında artmıştır. Manisa ilimiz Organize Sanayi Bölgesi büklüğü olarak Türkiye de ilk beşin arasındadır ve binlerce kişi burada çalışmaktadır. Küresel piyasaların sıkıntısı, aldıkları hammaddenin döviz olarak çok yükselmesi birde salgın virüs tedbirleri ve ithalat ve ihracatın zora girmesi ile çoğu işletme ücretsiz izin kullandırmakta veya faaliyetine ara vermek zorunda kalmıştır. Kamuda çalışan memurlar ve maddi gücü iyi olanlar hariç tüm kesimler zora duruma düşmüştür.” Diye konuştu.

“HEPİMİZE GÖREV DÜŞMEKTEDİR”

Özkaya şöyle devam etti: “Gündelik çalışıp evine ekmek götürenlerin durumları ise oldukça çıkmaza girmiştir. İşte böyle zor günlerde hepimize görev düşmektedir. Bugünden itibaren kendi gücümüz doğrultusunda bir iyilik hareketi başlatalım.  Bakkal, manav, kasap, fırın, Pazar yeri, şarküteri, kırtasiye, tuhafiye, kunduracı, çerezci, tatlıcı, lokanta, büfe ve bu gibi ihtiyaçlarımızı aldığımız yerlerden bir miktarda ihtiyaç sahipleri için bir şey bırakabiliriz. Örneğin manavdan evimiz için bir ihtiyacımızı alırken en azından yarım kiloda ihtiyaç sahibi için manava parasını verebiliriz. Burada dikkat etmemiz bir konu var, yapacağımız alışverişleri küçük esnaflardan yapmalıyız, çünkü küçük mahalle esnafları yardım ihtiyacı olan kişileri bilirler böylelikle yapılan yardımlar gerçek sahiplerine verilmiş olur. Hassasiyet göstermemiz gereken diğer bir detay ise ihtiyaç sahiplerin yaşadığı mahallelerdeki esnafları tercih edersek daha etkili olur. İyilik hareketi ile zor durumda olan küçük esnafımızda hareketlilik olur. Bu iyilik hareketi akımı ile işsiz, yoksul, kimsesiz, işten çıkarılmış, dul, yetim, garip, fakir insanlarımıza bir umut oluruz. Önümüzdeki Mayıs ayı mübarek Ramazan Bayramıdır. Çocuklar için bayramlar çok önemlidir, iyilik hareketi ile çocukların yüzlerini güldürelim. Esnaflarımız bu iyilik hareketi akımına camlarına yazdıkları ilanla katılacaklarını bildirdiler.”

Özkaya, örnek olması amacıyla da ilk alışverişi yaptı. Ücretini ödediği ürünlerin ihtiyaç sahiplerine verilmesi noktasında işletme sahibine teslim etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir