İYİ Parti’den basın mensupları için ücretsiz otopark önergesi

13 Nisan 2021 Salı, 21:25

İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkan Yardımcısı ve Manisa Büyükşehir Grup Başkanvekili Gökhan Köse, kentte görev yapan basın kartı olan basın mensuplarının otoparklardan ücretsiz yararlanması konusunda önerge verdi. Kabul edilen önerge, görüşülmek üzere komisyona sevk edildi.

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan Toplantısı’nda 2020 yılı Denetim Komisyonu rapor özetinin okunması ve Manisa Büyükşehir Belediyesinin 2020 mali yılı Faaliyet Raporu görüşüldü. Faaliyet raporuyla ilgili söz alan siyasi partilerin grup başkanvekilleri, pandemi sürecine rağmen yapılan yatırımların önemine dikkat çekti.

Önemli kararların alındığı meclis toplantısında İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkan Yardımcısı ve Manisa Büyükşehir Grup Başkanvekili Gökhan Köse, basın kartı olan basın mensupları için önerge verdi. Köse, yazılı olarak verdiği önergede, “İlimizde, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından basın kartı ve sürekli basın kartı verilmiş olan 56 basın emekçisi bulunmaktadır. Haber kaynağına hızlı bir şekilde erişimlerinin sağlanması ve halkın zamanında doğru bir şekilde bilgilendirilmesi için basın mensuplarının otoparkları ücret ödemeden kullanmaları uygun olacaktır. Bu imkan bir çok ilimizde basın mensuplarına sunulmaktadır. Milletimizin güncel gelişmeleri doğru, tarafsız ve şeffaf bir şekilde öğrenmeleri için fedakarca çalışan basın mensuplarına belediyemize ait olan otoparkları ücretsiz olarak kullanmaları için gereken düzenlemenin yapılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir