İYİ Parti Manisa’dan aşure hayrı

03 Eylül 2020 Perşembe, 21:25

İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı, Muharrem ayı sebebiyle, aşure hayrında bulundu. Aşure hayrı sonrasında konuşan İl Başkanı Eryılmaz, “Bu tür gelenekler, toplumumuzda birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek, millet olma bilincine güç katan değerlerimizdir” diye konuştu.

İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı, Muharrem ayı sebebiyle aşure hayrı geleneğini sürdürdü. Şehzadeler ilçesi Ulupark’ta gerçekleşen aşure hayrına Manisalı vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. İl Başkanı Hasan Eryılmaz ve il yönetimi tarafından gerçekleşen aşure dağıtımına İl Teşkilat Başkanı Tunç Önsoy, İl Sekreteri Yılmaz Anatek, Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, Turgutlu İlçe Başkanı Önder Ertaş, Saruhanlı İlçe Başkanı Hüseyin Abacı, Köprübaşı İlçe Başkanı Ahmet Korkmaz, Şehzadeler İlçe Başkan Vekili Avni Özdemir, Akhisar İlçe Teşkilat Başkanı ve Başkan Vekili Halil Korkmaz, ilçe yönetimlerinin yanı sıra büyükşehir ve ilçe belediye meclis üyeleri de katıldı.

Hatuniye Cami İmam Hatipi Hayrettin Çoban’ın okuduğu duanın ardından aşure dağıtımı gerçekleşti. Aşure hayrı ardından konuşan İl Başkanı Hasan Eryılmaz, “Aşure paylaşmak, paylaştıkça artmak, çoğalmak anlamına gelmektedir. Bizlerde İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı olarak Muharrem ayında geleneğimiz olan aşure hayrı etkinliğimizi gerçekleştirdik. Bu tür gelenekler, toplumumuzda birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek, millet olma bilincine güç katan değerlerimizdir. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim etsin. Aşuremizin yapımından dağıtımına emeği geçen ve aşuremizden tadan herkese teşekkür ederiz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir