İŞTE SELÇUK ÖZDAĞ’IN MÜGE ANLI’YA BAĞLANMA SEBEBİ!

27 Kasım 2015 Cuma, 14:16

ATV’de yayınlanan ‘Tatlı Sert’ programında . Engellilere özel yaşam alanları ve engelli yaşam merkezleri konusunda çağrı yapan Müge Anlı’ya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ telefonla programa katılarak yanıt verdi. Türkiye’de 10 milyon engelli vatandaş olduğunu belirterek 13 senede engelliler için çalışmalara imza atıldığını kaydeden Özdağ, “Engelsiz bir yaşam inşa etmek için canla başla çalışıyoruz. Bugüne kadar da çok önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Şimdi çok önemli bir proje olarak kabul ettiğimiz Engelli Yaşam Merkezlerini açarak sosyal devlet olma konusunda bir reform daha gerçekleştireceğiz” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 1 Kasım seçim beyannamesi hazırlanırken Engelli Yaşam Merkezleriyle ilgili tasarıyı beyannamenin maddelerine ilave ettiğini kaydeden Özdağ, “Aynı zamanda engelli çocuklarımıza ve engelli vatandaşlarımıza maaş bağlanması, bakım ücretlerinin temin edilmesi ve aynı zamanda kullanmış oldukları alet ve edavatlar konusunda hükümet olarak desteğimiz ve çalışmalarımız devam ediyor. Hedefimiz engelsiz bir yaşam inşa etmek” dedi.

SOSYAL BİR DEVLETİZ

Tatlı Sert programındaki sözlerine Aile ve Sosyal Politikalarda yapılan çalışmaları anlatarak devam eden Özdağ, “Eskiden aileler, engelli çocukları ve yakınlarını çok fazla dışarıya çıkartmıyorlardı. Bir noktada utanıyorlardı, çekiniyorlardı. Şimdi engelliler hayatın her safhasındalar. Okullarda, fabrikalarda, esnafın yanında çalışıyorlar hatta kendileri dükkan açıyor, iş yeri kuruyorlar. Ülke genelinde önemli bir engeli daha aşarak, engelli yaşam merkezleri kuracağız. Anneler bir yere gidecekleri zaman çocuğunu bırakacak yer bulamıyor. Şehir dışına çıkacak, düğüne, cenazeye, tatile gidecek, çocuğunu bırakamıyorlardı. Onun için devlet olarak artık gündüz ve gece hizmet vermek üzere engelli yaşam merkezleri kuracağız. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın emrinde kurulacak bu merkezler, ülke geneline yayılacak” diye konuştu.

ÖZDAĞ’A EKRANDAN VE İZLEYİCİDEN TEŞEKKÜR YAĞDI

Projenin 100 günlük bir süre içerisinde hayata geçirileceğinin sözünü veren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Özdağ’a stüdyodakiler alkışlarıyla teşekkür etti. Özdağ, Müge Anlı ve tüm konuklara teşekkür ettikten sonra yayından ayrıldı. Olayın ardından Müge Anlı ”Programa emniyet müdürü, amirler çok bağlandı ama bir milletvekili ilk defa bağlanıyor. İşte sosyal devlet budur. Bizim istediğimiz de bu” diyerek Özdağ’a teşekkür etti.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir