Son Dakika
11 Aralık 2017 Pazartesi

İşte Manisa’da fedakar bir ingilizce öğretmeni!

28 Aralık 2016 Çarşamba, 18:43

Manisa Ali Rıza Çevik Ortaokulu  İngilizce Öğretmeni Ahmet Can Aynacı, İngilizce eğitimi konusunda öğrencilere ve öğrenci velilerine tüyolar verdi.

Öğrencilerin özellikle TEOG sınavlarında, gerek aşırı heyecandan, gerek test teknikleri ve problem çözme becerilerinin düşük olmasından kaynaklanan bazı sorunlardan dolayı bazı derslerden düşük puan alabildiklerini ifade eden Aynacı, “Bu durumda, öğrenci velileri Manisa’da, çocuklarına yaptıkları ders programları ile çok yüklenebiliyor, öğrencileri daha çok yoruyor ve bu da ters tepki olarak, öğrenci başarısının daha çok düşmesine sebep veriyor.” ifadelerini kullandı.

Ali Rıza Çevik Ortaokulu’nda İngilizce Öğretmeni olarak görev yapan Ahmet Can Aynacı, İngilizce konusunda öğrencilerin yaşadığı sıkıntılara çözüm arayışına girerek kendi imkanlarıyla çektiği videoları sosyal paylaşım sitesinden ücretsiz olarak öğrencilerine ulaştırıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Aynacı, “Videolar kısa ve öz püf noktalarını içeren, soru çözerken kullanılması gereken ip uçlarından oluştuğu için öğrenciler sıkılmadan izliyor ve öğreniyorlar. Günümüzde bunun gibi online eğitim videolarının daha da çoğalması gerekiyor. Fırsat buldukça yeni videolar yükleyip öğrencilere katkı sağlamaya çalışıyorum. Kendi öğrencilerimiz ve kendi memleketimiz olunca öğrenciler daha çok ilgi duyuyor ve takip ediyor” diye konuştu.

Ailelerin maddi imkansızlıklardan dolayı çocuklarına özel ders eğitimlerini sağlayamadığına vurgu yapan Aynacı, “Manisa’da çoğu aile maddi yetersizlikten dolayı çocuklarını herhangi bir özel eğitim kurumuna ya da ETÜD merkezine gönderemiyor. Bu gibi ücretsiz online eğitim veren diğer branşlardan da meslektaşlarım olursa, eminim çocuklarımız bu emeği görecekler, kendi illerinden kendi öğretmenlerinin olduğu videoları daha dikkatle ve ilgi ile izleyeceklerdir.” dedi.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir