İŞTE BAŞKAN ÇELİK’İN BÜLENT ARINÇ’A HEDİYE ETTİĞİ O TABLONUN İÇERİĞİ!

08 Aralık 2014 Pazartesi, 14:33

Başbakan Yardımcısı Arınç’tan Başkan Çelik’e övgü

“Manisa’da sırtımızı güvenli dağlara yaslıyoruz”

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’i makamında ziyaret etti. Başkan Çelik, Arınç’ın belediye başkan adayı olduğu döneme ait seçim beyannamesinin yer aldığı bir çerçeve hediye etti.  Arınç, “Ömer Faruk Çelik genç yaşına rağmen şimdiden Manisalıların sevgilisi olmuş. Manisa’da sırtımızı güvenli dağlara yaslıyoruz. Her zaman övüneceğimiz hizmetler yapacağına eminim” dedi.

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun ardından bu kez Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı ağırladı. Başkan Çelik’in makamında gerçekleştirilen ziyarette Vali Erdoğan Bektaş, TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı ve Manisa Milletvekili Recai Berber, AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Tonguç ve çok sayıda partili yer aldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Çelik, “Bugün 37 yıllık hayatımdaki en mutlu olduğum ve ömrüm boyunca da unutmayacağım günlerden birisi. Kısa sayılacak ömrümdeki uzun siyasi hayatımız Sayın Başbakan Yardımcımız Bülent Arınç’la birlikte geçti. Merkez İşhanı’ndaki avukatlık bürosundan beri kendisini takip ettik, birlikte yürümekten gurur duyduk. Cenab-ı hakka sonsuz şükrediyorum. Milletvekili seçilmesi mümkün dahi olmayan dönemlerde sesi bitinceye kadar kendisi için anons yapmış birisi, bugün başbakan yardımcısı. Bugün bir belediye başkanı sıfatıyla kendisini misafir ediyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Allah razı olsun bize her zaman önderlik,  ağabeylik yaptı. Kendisinden çok şeyler öğrendik. Türkiye’de hem örnek devlet adamı hem de siyasette bir ahlak abidesi olarak yıllara meydan okuyan, çizgisinden ve ilkelerinden ödün vermeden yürümüş olan bir büyüğümüzle birlikte siyaset yapmış olmaktan mutluluk duyuyoruz. Her zaman için yanındayız. Bugüne kadar bize en büyük desteği sağladığınız için çok teşekkür ediyorum. Ziyaretinizden dolayı şeref duyduk” dedi.

“YAŞADIĞIM YERLERİN BELEDİYE BAŞKANI”

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise, “30 Mart seçimlerinden sonra Manisalı seçmenlerimizin güvenini ve takdirini kazanarak Şehzadeler Belediyemizin başkanı seçildi. Bu büyük bir mutluluktur. O günden bu yana kendisiyle çok görüştük ama belediyemizi bizzat ziyaret ederek, kendilerini makamlarında kutlamak istemiştim. Bugün kısmet oldu. Övücü sözlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Ömer Faruk Bey en genç arkadaşlarımızdan birisidir. Bu genç yaşında siyasette çok başarılı oldu. İlçe başkanlığı yaptı, gençlik kollarımızda çalıştı. Halka kendisini çok sevdirdi ve bizim için çok kritik biz seçimde Manisa’nın Merkez’inde belediye başkanı oldu. Arkadaşımızı başarılarından dolayı kutluyorum. Belediye başkanlığında da çok başarılı olacağını düşünüyorum. Manisa’mıza hizmet etmenin, Manisa’ya dost olmanın, Manisalıyla olmanın büyük bir şeref olduğunu düşünüyorum” dedi. Şehzadeler Belediyesi’nin bulunduğu sokakta yer alan avukatlık bürosundaki anılarını paylaşan Başbakan Yardımcısı Arınç, “Ömer Faruk Bey benim yaşadığım ve çalıştığım yerlerin belediye başkanıdır” dedi.

“VİCDANIM RAHAT”

Belediye hizmetlerinde siyasi çekişmelere yer olmadığını hatırlatan Arınç sözlerine şöyle devam etti; “Şehzadeler yeni bir ilçe belediyemiz. Hakikaten Manisa denildiği zaman Şehzadeler beldesi olarak anılır. Bunun isminin özel olarak bir belediyeye verilmesi de şüphesiz çok güzeldir. Çünkü burada Sultan Mustafa’nın sarayından, Fatih’in, Muratların şehzadelik yaptığı bir şehirden bahsediyoruz. Çok şükür tarihin, inancımızın, kültürümüzün örnek sayılan bir beldesi Manisa. 200 bine yakın nüfus burada. Ömer Faruk Bey halkın sevdiği takdir ettiği bir arkadaşımız. Yeni kurulan belediyelerin bir takım eksiklikleri olacaktır. Ama biz şikayet etmeyeceğiz, elimizdeki tüm imkanları en iyi şekilde değerlendirip, en iyi sonuçları almak isteyeceğiz. Arkadaşlarımız önemli bir eksiklik duymayacaktır. Sıradan insanlar şaşırabilirler ama hayatı halkla ilişkilerden geçmiş, halkın elini sıkmış, zor gününde yanında bulunmuş insanlar için zor şeyler değil. Bir de başkanlar üretecektir. Halkımızın doğumundan ölümüne kadar yanında olduğunu gösterecektir. Benim kalbim, vicdanım müsterih. Ben başkanlarımızın büyükşehirle olan ilişkilerinde de en iyi noktada çalışacaklarını düşünüyorum. Büyükşehir belediye başkanımızın da bu noktadan uzak birisi olmadığına inanıyorum. Önemli olan birbirine güvenmektir, sevmektir, önemli olan Manisa’yı ön plana koymaktır. Yoksa belediye hizmetleri siyasi çekişmelerin yeri değildir.”

“SIRTIMIZI GÜVENLİ DAĞLARA YASLIYORUZ”

Başkan Çelik’in Manisalıların sevgilisi olduğuna dikkat çeken Arınç, “Şehzadeler Belediyemiz burada kiralık bir mekanda. Daha sonra yeni imkanlar olur ama buradan da hizmet üretilecek. Kadromuzun çok güçlü olduğunu görüyorum. Biz Manisa’da sırtımızı güvenli dağlara yaslıyoruz. Hem Şehzadeler’de hem Yunusemre’de. Her iki belediyemiz de her zaman övüneceğimiz hizmetler yapacak. Manisa basınını takip ediyorum, gelen gidenden de duyuyorum; Ömer Faruk Çelik genç yaşına rağmen, şimdiden Manisalıların sevgilisi olmuş. Takdir ettiğimiz bir insan, güzel hizmetler yapıyor. Her gün esnafımızın konuğu oluyor, gönül alıyor” diye konuştu. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Başbakan Yardımcısı Arınç’a Yuntdağı yöresine ait el dokuma halı, Kırkağaç Kavunu, Manisa’ya özgü ürünlerin bulunduğu bir sepet ve Arınç’ın belediye başkan adayı olduğu döneme ait seçim beyannamesinin yer aldığı bir çerçeve hediye etti.

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir