Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Irmak’ın ailesine psikolojik ve sosyo-ekonomik destek verilmeye başlandı!

01 Kasım 2016 Salı, 19:41

AİLE ve Sosyal Politikalar Manisa İl Müdürlüğü, Alaşehir’de komşusu tarafından tecavüz edilip boğularak öldürüldükten sonra gömülen 4 yaşındaki Irmak Kupal’ın ailesine, psikolojik ve sosyo-ekonomik destek vermeye başladı. Alaşehir Kaymakamlığı tarafından ise aile, ayrı bir eve yerleştirilecek.

Alaşehir’de gündelik işlerde çalışan 44 yaşındaki Bilal Kupal ile 27 yaşındaki Suriye Kupal çiftinin Menderes Mahallesi Elmadağ Caddesi 2 Sokak’taki evlerinin önünde oynayan kızları Irmak Kupal, geçen 14 Ekim’de ortadan kayboldu. Arama çalışmalarına rağmen küçük Irmak bulunamadı. Baba Bilal Kupal’ın şüphelendiğini söylediği Himmet Aktürk ise katıldığı televizyon programında suçunu itiraf etti. Türkiye’yi şoke eden itiraftan sonra Himmet Aktürk’ün gösterdiği bölgede üç gün arama yapıldı. Evine 2 kilometre uzaklıkta ilk olarak Irmak’ın ayakkabıları, ardından da bağ içerisinde cesedi bulundu. Irmak, kentte gözyaşları içinde toprağa verildi. Katil zanlısı Himmet Aktürk ise ‘canavarca hisle öldürmek’ suçundan tutuklandı.

AİLEYE PSİKOLOJİK DESTEK

Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Konan, yaşanan olayın ardından aileye hemen psikolojik destek verilmeye başlandığını ifade ederek, “Yaşanan olay gerçekten akıllara sığmayan bir olay. Olayın hemen ardından görevlendirdiğimiz bir psikolog ve bir sosyal hizmetler uzmanı tarafından aileye psikolojik destek verilmeye başlandı. Psikolojik desteğin ne zamana kadar süreceği konusunu psikolog karar verecek. Bizim tahminimize göre bu süre 1 yıl olabilir. Haftanın belirlenen günlerinde personelimiz evi ziyaret ederek, aileye psikolojik yardımda bulunacak” diye konuştu.

SOSYO-EKONOMİK YARDIM YAPILDI

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Konan, ailenin maddi durumunu iyi olmaması sebebiyle, il müdürlüğü olarak sosyo-ekonomik destek adı altında maaş bağlandığını belirterek, “Psikolojik desteğimiz yanında ailemizin yanında maddi olarak da yer almak için sosyo-ekonomik destek adı altında maaş bağlandı. Bu destek sayesinde ailemize her ay 500 TL ile 600 TL arasında değişen maaş verilecek. İlk maaş önümüzdeki Aralık ayı başında ailemize verilecek. Ayrıca edindiğimiz bilgilere göre Alaşehir Kaymakamlığı ise ailemizi yeni bir eve yerleştirecek. Bu konuda çalışmalar başlamış. Ailemizin bu travmayı atlatması için gereken neyse yapılacak” diye konuştu.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir