İDDİALAR VAHİM: “MANİSA’DA IŞİD KAMPLARI VAR!”

04 Kasım 2014 Salı, 15:57

Daha önce Manisa’da IŞİD’in şehrin farklı noktalarında kamplaşma içerisine girdiğini söyleyen HDP İl Başkanı Abdurrahman Aras, bu konudaki iddiasını yineleyerek Manisa emniyetinin gerekli operasyonları yapmadığını ileri sürdü.

Ferdi UZUN

HDP İl Başkanı Abdurrahman Aras, Manisa’da IŞİD’in var olduğu iddialarını yineleyerek bu konuda Manisa emniyetinin gerekli operasyonları yapmadığını söyledi. Başkan Abdurrahman Aras, “IŞİD ile ilgili daha önce Manisa valisine gerekli cevabı vermiştik. Kendisi Manisa’da IŞİD kampları yok demişti. Ruhsatlı evlerde IŞİD’in olmadığını söylüyorsa doğrudur. IŞİD’le ilgili Manisa Emniyeti’ne de genel merkezimize de bilgi verdik. Bu konuda mağdur olmuş aileler var. IŞİD Manisa’da birkaç adreste faaliyetlerini devam ettirmektedir. Bu konuda elimizde gerekli kanıtlar vardır. Bu kamplaşma Menemen ve İstanbul merkezli devam etmektedir. Bunlarla ısrarla Manisa valiliğine bildirdik. Ama ne yazık ki Başbakanın sözünden çıkmayan bir zihniyet bu konunun üzerine gitmedi” dedi.

Faşizan saldırı

Aras ayrıca Ankara’da HDP İl binasına yapılan saldırıya da değinerek, “Partimizin genel merkezinde meclis üyemiz sayın Ahmet Karataş’a yapılan çirkin saldırıyı kınıyoruz. AKP zihniyeti ile açık hedef gösterilen partimiz bu tip saldırıların önünü açmıştır. Faşizmin tanınmayan renkleriyle yüz yüze kalmış durumdayız. Örgütlü duruşumuzla barışa olan bağlılığımıza rağmen bu tür yapılar ve davranışlar sabrımızı taşırmaktadır. Herkes haddini bilecek! Haddini bilmeyen insanlar kullandıkları dil içerisinde, zihniyet içerisinde bu halk tarafından temizlenecektir. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve sayın Başbakanımıza faşizmin yeni dilini kullanmaktan vazgeçmelerini istiyoruz. Bu gemide hep birlikte insanca onurluca ortak bir yaşam talebi dillendiriyoruz. Bizi ve halkımızı tehdit ederek bir yere varılamaz. Bu faşizan saldırıyı tüm halkımız adına kınıyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir