HÜSEYİN TANRIVERDİ BAŞBUĞ’UN TUTUKLANMASI DEMOKRATİKLEŞTİĞİMİZİ GÖSTERİR

07 Mart 2014 Cuma, 22:21

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ için tahliye kararı çıktı.
İlk tutuklaması gerçekleştiğinde ise şuan AKP Manisa Büyükşehir adayı Hüseyin Tanrıverdi şu açıklamalarda bulunmuştu
Hüseyin Tanrıverdi’nin 6 Ocak 2012’de kula’da yaptığı açıklama şu şekilde;
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un tutuklanmasının Türkiye’nin demokratikleştiğini gösterdiğini söyledi

Bazı ziyaret ve açılışlar için Manisa’nın Kula İlçesi’ne gelen Tanrıverdi, ilk olarak Demirciler Çarşısı esnafını gezdi ve demirci ustası Fatih Aşkın ile ocağın karşısına geçerek demir dövdü. Tanrıverdi daha sonra göreve yeni başlayan AK Parti İlçe Yönetimi’ni ziyaret etti.

YARGI GÖREVİNİ YAPMAKTADIR

Burada gazetecilerin eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un tutuklanması ile ilgili sorularını yanıtlayan Tanrıverdi, yargının görevini yaptığını belirterek, “İlker Başbuğ’un tutuklanması Türkiye’nin demokratikleştiğini gösterir. Yargı görevini yapmaktadır. Delillere, bilgilere dayalı olarak yargı, kendi kuralları çerçevesinde ne yapması gerekiyorsa onu yapmaktadır.” dedi.

BAĞIMSIZ YARGIDAN KİMSE KORKMAMALI

Bunun hiçbir şekilde siyasi baskı olmadığını vurgulayan Tanrıverdi, “Siyasetle bunun uzaktan yakından bir alakası yoktur. Yargının, bağımsız yargının kendi işleyişidir, kendi kararıdır. Bu noktada kimileri konuyu başka mecralara çekerek farklı yorumlar yaparak Türkiye’nin birliğini, bütünlüğünü bozmaya yeltenmeye kalkarsa, hem kendisine hem ülkeye haksızlık yapar. Bağımsız yargıdan kimse korkmamalıdır. Türkiye demokratikleşmektedir. Demokratikleşen ülkede her şey şeffaf bir şekilde yürümekte, bütün açıklığıyla görülmektedir. Demokrasilerde herkes eşittir. Bu noktada imtiyaz yoktur. Dolayısıyla yargının işine de kimse müdahale edemez. Bunu siyasi bir mülahaza olarak değerlendirmek de yanlıştır. Eğer yargı bu noktada elindeki bilgiler, belgeler doğrultusunda hareket etmeyecek olursa, o gördüklerini bildiklerini saklayacak olursa, o zaman bu bağımsız bir yargı olmaz, o zaman o ülke de demokratik bir ülke olmaz” diye konuştu.

ÜSTÜNLERİN HUKUKU DEVRİ SONA ERMİŞTİR

Türkiye’de artık bağımsız yargı olduğunu ifade eden Tanrıverdi, “Şimdi Türkiye’de artık AK Parti ile bağımsız yargı vardır, hukukun üstünlüğü vardır. Üstünlerin hukuku devri sona ermiştir. Türkiye’de AK Parti ile birlikte demokratikleşme gelişmektedir. İleri demokrasiye ulaşacağımız günler de yakındır” şeklinde görüşlerini açıkladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir