HEMŞEHRİ DERNEKLERİ KÜLTÜREL ZENGİNLİKLERİMİZDİR

27 Ocak 2014 Pazartesi, 14:48

HEMŞEHRİ DERNEKLERİ KÜLTÜREL ZENGİNLİKLERİMİZDİR

MHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü, önceki hafta Manisa Kütahyalılar Derneği, hafta sonu da Saruhanlılar Derneği’ni ziyaret etti. Kütahyalılar Derneği ziyaretinde gelen sorular üzerine imar planı ile ilgili soruları cevaplayan Çöllü, yeni bir imar planı yapılacağını ve halkın isteklerinin dikkate alınacağını mevcut yapılanların geçersiz olduğunu hatırlattı. Çöllü, “ Biz halkın istekleri dışında bir icraatta bulunmadık. Bundan sonra da bulunmayacağız. Hemşeri dernekleri bizim zenginliğimiz yeni dönemde de derneklere desteğimiz devam edecek” dedi.
Seçim ziyaretlerine devam eden MHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Yüksek Makine Mühendisi Cem Çöllü, MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Çağrı Tuatay ile birlikte önceki hafta Kütahyalılar Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Mustafa Örnek ve yönetim kurulu üyelerinin davetlisi olarak dernek binasında üyelerle bir araya gelen Çöllü, dernek faaliyetleri hakkında bilgi aldı, Manisa’da yaşayan Kütahyalıların çoğunlukla oturduğu Nurlupınar mahallesi ile ilgili çalışmalarını anlattı. Özellikle imar planı ile ilgili gelen soruları yanıtlayan Cem Çöllü, imar planı ile ilgili kimsenin kaygılanmaması gerektiğini yeni planın da halkla birlikte yapılacağını söyledi şöyle konuştu; “ Biz Manisa’da yaşayan herkesin Manisalı olduğunu kabul ediyoruz. Zaten Türkiye’de örnek olacak bir uygulama ile Manisa’dayız Manisalıyız sloganı ile bir çalışma başlattık. Bunu zaten MHP’li bir belediye yaptı. Yani bizim anlayışımız bu. Şimdi bana gelen sorular arasında özellikle Kütahyalı kardeşlerimizin oturduğu bölgede imar sorunu ile ilgili talepler geliyor. Bu konu bildiğiniz gibi mevcut belediyemiz tarafından irdelendi ama muhalefetin halktan yana tavır almaması ve yapıca olmaması nedeniyle anlaşılamadı. Şimdi yine aynı politikayı uygulayarak o bölgede aynı planın uygulanacağını, evlerin yeşil alan olacağını bazı adayların söylemlerinde duyuyoruz. Bu yalanı söyleyenlerin içinde Allah korkusu olmadığına inanıyorum. Yıllarca seçmeni kandıranlar yine aynı oyunlarla seçmeni kandırmak istiyorlar. Ben buradan MHP’li bir aday olarak MHP’li bir belediyenin yeni imar planı yapacağını ve halkın kaygılarının dikkate alınacağının sözünü veriyorum. Biz halkın istekleri dışında bir icraatta bulunmadık. Bundan sonra da bulunmayacağız. Kimse vatandaşın dişinden tırnağından arttırdığı iki göz evi üzerinden seçim çalışması yapmasın. Bir eksiklik varsa bunlar yeni planlarla aşılır. Adaylar dedikodu üretip sizi evlerinizden çıkaracaklar gibi laf üretmek yerine bu bölgeye ne hizmet yapacaklar, bizim gibi somut projeleriyle gelsinler. Sizlerden de ricamız üyelerinizi bu yönde bilgilendirmeniz olacak.”
ADİLOBA BENİM MEMLEKETİM
Hafta sonu da Saruhanlılar Derneği’ni ziyaret eden MHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü, burada da projeleri hakkında bilgiler verdi. Adayların seçim döneminde projeleriyle ön plana çıkması gerektiğini söyleyen Çöllü, kendisinin de Saruhanlı’ya bağlı Adiloba köyünden olduğunu söyledi. Çöllü; “ Benim annem ve babam Saruhanlıdan, Adiloba köyündeyiz. Bu nedenle buraya yaptığımız ziyaret benim için daha anlamlı. Bugün burada sizlere projelerimizi anlatacağız. Tabi büyük kısmını biliyor olabilirsiniz çünkü Manisa kamuoyu artık bizim projelerimizi konuşuyor. Zaten yerel seçimde olması gereken de bu. Adayların siyasetleriyle değil projeleriyle ön plana çıkması lazım. Bizimde Manisa’nın şehzadeler bölgesinde her mahallemiz için ayrı projemiz var. Tabi merkezin yanı sıra köy ve beldelerimiz içinde özellikle tarımsal desteklemeler ile ilgili projelerimiz var. Bu projelerimizin de büyük kısmını paylaştık. Örneğin süt üretimi ve hayvancılığın desteklenmesi için okullar ile ortaklaşa süt dağıtımı programımız olacak. Yani köylünün ürettiği sütü alarak okullarda çocuklarımıza ücretsiz dağıtacağız. Bu bizim sözümüz.Bu projelerimizden sadece bir tanesi. Devamı da gelecek. Sizlerden de isteğimiz gelen adaylardan sizlere somut projelerini anlatmalarını isteyin” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.