HEM GASP KORKUSUNA SON VERDİ HEM DE GELİRİNİ ARTTIRDI!

22 Eylül 2015 Salı, 12:46

MANİSA’da yaşayan taksi şoförü 55 yaşındaki Nevzat Kaptan, aracına taktırdığı POS cihazıyla tercih edilirliğini arttırarak gelirini yüzde 40 yükseltti. Kaplan, cihaz sayesinde üzerinde nakit para taşımadığını böylelikle gasp edilme korkusu da yaşamadığını söyledi.

Manisa’da taksicilik yapan Nevzat Kaptan, kentte kartla hizmet veren tek taksici olma özelliğini taşıyor. Taksinin çok fazla tercih edilmediğini ve müşteri bulmakta zorlandığını anlatan taksici Nevzat Kaptan, aracına taktırdığı POS cihazı sayesinde daha çok müşteri çektiğini söyledi. Kaptan, “Talep çok güzel. Öyle zamanlar oluyor ki cebinde parası olmayan kişiler oluyor. ‘Bankaya gidelim, para çekelim’ diyorlar. POS cihazını gösteriyorum, memnun kalıyorlar. Sadece POS cihazı olduğu için tercih eden müşterilerim oluyor. Kazancımı da yüzde 40 arttırdım” dedi.

GASP KORKUSU DA BİTTİ

Diğer taksilere de POS cihazı taktırmalarını tavsiye eden Kaptan, “Bozuk para taşımaktan da kurtulmuş oldum. Taksiciler POS makinesine sıcak bakmıyor. Ama diğer dükkanlar gibi biz de işletmeyiz. Vatandaşa en iyi hizmeti vermeliyiz. Hem de vergi kaçağı önlenmiş oluyor. Taksiciler olarak bizim en büyük korkularımızdan biri de gasp edilmek. Gün boyunca kazandığımız para gidebiliyor. Üzerimde çok fazla nakit para taşımadığım için gasp edilme korkum da olmuyor” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir