HELAL OLSUN SİZE!

28 Nisan 2015 Salı, 14:40

Ressam Hülya ERSEZGİN ve öğrencileri Yağmur DUMAN, Beray TUTAL, Ezgi ERAND, Orhan ŞAHİN ve Çınar ALKIŞ, yaptıkları resimleri sergileyerek elde ettikleri geliri, CBÜ Hafsa Sultan Hastanesi Çocuk Kliniği’ne bağışladı.

CBÜ Hafsa Sultan Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Emin KURT, Çocuk Onkolojisi Uzmanı Doç. Dr. Ali AYKAN ÖZGÜVEN ve Başhemşire Nimet PETEK; Hülya ERSEZGİN ve minik ressamlara teşekkür belgelerini takdim etti.

Başhekim Prof. Dr. Emin KURT, Hülya ERSEZGİN ve öğrencilerine bu anlamlı davranışları için teşekkür ederek, “Bizim inancımız ve kültürümüze göre, veren el alan elden üstündür. Kültürümüzde bunun pek çok örneği vardır. Yoksullara yardım eli uzatmak, yetim kalmış kızlarımızın çeyizlerini hazırlamak gibi. Bu anlamda pek çok vakıf kurulmuştur. Günümüzde de bu tür vakıflar ve topluma katkı sağlamak için çaba harcayan Hülya ERSEZGİN gibi değerli insanlar bulunmaktadır. Yaptıkları resimlerle bir sergi düzenlediler ve sergiden elde ettikleri geliri Hastanemiz Çocuk Onkolojisi Kliniği’ne bağışladılar. Bu bağışı, çocuklarımızın motivasyonlarını artırmak için çeşitli etkinliklerde kullanacağız. Hülya Hanım ve ekibindeki çocuklarımıza çok teşekkür ediyorum. Bunun gibi örnek davranışlar, çocuklarımızın yardımlaşma ruhunun daha da gelişmesini sağlayacak” diye konuştu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.