HAYDİ MANİSA LİSESİ MEZUNLARI BU DERNEK SİZİ BEKLİYOR!

08 Kasım 2014 Cumartesi, 17:06

Geçmişten günümüze mezunlarını bir arada toplayan Manisa Lisesi Mezunları Derneği, Taş Fabrika’da yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi.

FERDİ UZUN

İş adamı Abidin Yatkın başkanlığından göreve başlayan Manisa Lisesi Derneği üyeleri yönetim kurulu toplantısını Taş Fabrika Restaurantta gerçekleştirdi. Başkan Yatkın, amaçlarının Manisa Lisesi Mezunlarını bir çatı altında toplamak, Atatürk devrim ve inkılapları ışığında çağdaş mezunların yetişmesine katkı sağlamak. Manisa Lisesi mezunları arasında birlik ve beraberliği sağlayarak dayanışmayı arttırmak. Manisa lisesi ve öğrencilerine sosyal, sportif, kültürel her türlü desteği vermek olduğunu belirtti.

Başkan Abidin Yatkın, “Manisa lisesi’nde mezun olan ülkemizin önemli siyasetçilerinin yanı sıra başarılı işadamları da bulunuyor.başarılı siyasetçi ve devlet adamları ile işadamlarının deneyimlerinden yararlanarak Manisa’yı uçurmaya devam edeceğiz. Manisa Lisesi 1887 yılında bugünkü Şehitler İlköğretim okulunun bulunduğu yerde Manisa İdadisi adıyla eğitim ve öğretime açılmı. Yunan işgal yıllarında bir süre askeri hastane olarak kullanılmış, sonra adı Manisa Sultanisi olarak değiştirilmiştir. 1945 yılından itibaren Manisa Lisesi adıyla eğitim ve öğretimini sürdüren okulumuz 1969 yılında bugünkü binasına taşınmıştır. Okulumuz 2010 yılında Anadolu Lisesi statüsünde eğitim vermektedir ”dedi.

Kendi arasında görev bölümü yapan Manisa Lisesi Derneği, Başkanlığa Abidin Yatkın’ı getirirken sekreterliğe Bülent Hasgönül’ü,Saymanlığa ise Yenal Yıldırım’ı üyeliklere ise Kemal Çamlıoğlu,Fahri Durdu,Şevki Utkucu, Levent Kınacı,Osman Özbaş,Nilüfer Sönmez,Yeliz Ortaç,Cüneyt Gönül,Hakan Aracı,Ercüment Güner,Aytaç İşeren,Zafer Çetinkaya ve Özlem Deniz getirildi. Denetim Kurulu Haydar Aksakal, Zeki Morten, Belgin Özer, Filiz Utkucu seçildi.

 KİMLER MEZUN OLDU

 7.Cumhurbaşkanı Kenan Evren, 2 Dönem TBMM Başkanlığı görevinde bulunan ve Başbakan Yardımcılığı ile Hükümet sözcülüğü görevini yürüten Bülent Arnıç, Dönemin Maliye ve Ulaştırma Bakanlığı görevlerinden bulunan Ekrem Pakdemirli, Çevre Eski Başkanı Rıza Akçalı, Manisa Belediye Başkanlarından Ertuğrul Dayıoğlu, Zafer Ünal, Sanatçılardan İskender Doğan,Osman Gidişoğlu ve çok sayıda iş adamı Manisa Lisesinden mezun olanlar arasında yer aldı.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir