HAYALDİ GERÇEK OLDU

20 Kasım 2015 Cuma, 11:05

Manisa’nın Kula ilçesinde, down sendromlu Rabia Tıraş’ın gelinlik giyme hayali gerçek oldu.
Hayatı boyunca gelinlik giymeyi hayal eden Rabia Tıraş’ın hayalini kurduğu düğünü gerçek oldu. Rabia Tıraş’ın hayalinin gerçekleşmesi için yakınları Kula Halk Eğitim Merkezinden yardım istedi. Genç kızın bu isteğini dikkate alan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, bünyesinde düzenlenen İşaret Dili Kursunda organizasyon yaparak, down sendromlu Rabia Tıraş’ın isteğini yerine getirdi. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hakan Özkan, İşaret Dili Kurs Öğretmeni Cemile Demirelli ve işaret dili kursiyerleri tarafından organize edilen düğün programına, Kula Kaymakamı Murat Güven ile Kula İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit Çarpan’da katıldı. Hayali bir damadın olduğu düğünde programın düzenlendiği salona gelinlik giyerek gelen Rabia Tıraş, müzik eşliğinde oyun oynadı. Kula Kaymakamı Murat Güven, İşaret Dili Kursu Öğretmeni Cemile Demirelli ve diğer kursiyerler ile karşılıklı oynayan Tıraş’a kına yakıldı, pasta kesildi.
Rabia Tıraş’ın yıllardır hayalini kurduğu gelinlik giyme isteğini yerine getiren Kula Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne teşekkür eden Tıraş’ın ablası Fadime Teker, “Biz ablası olarak her zaman istemiş olduğu, gelin gelin diye adlandırmış olduğu gelinlikti. Bizde buraya başvurduk. Çok teşekkür ediyoruz. Bir kere değil bin kere Allah razı olsun. Hepsine teşekkür ederim” dedi.
Down sendromlu bir vatandaşın isteğini gerçekleştirmekten dolayı mutlu olduğunu ifade eden Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hakan Özkan ise “Biz burada halka hizmet ediyoruz. Onun için buradayız. Bize halkımızdan gelen talebi kırmadık. Rabia kızımızın bu güzel gününde burada beraber olduk. Onu mutlu ettiysek halk eğitim olarak çok gururluyuz. Kaymakamımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz de teşrif etti. Onlara da ayrıca teşekkür ediyoruz. Bu program onlarla bir mana ve güzellik kazandı. Bu açıdan ailesine buradaki kursiyerlerimize ve bu programı hazırlayan öğretmenimize teşekkür ediyoruz” dedi. Konu ile ilgili konuşan Kula İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit Çarpan; “Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzün halk ile iç içe olduğunun bir göstergesi olan temsili düğün töreninde biz bir vatandaşımızı, down sendromlu bir kişiyi, halka ulaşarak mutlu etmekten mutluyuz. Ben bu işi tertipleyen mutluluğa mutluluk katan bütün herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne teşekkür eden Kula Kaymakamı Murat Güven, “Down sendromlu bir kızımızın halk eğitimimize başvurması sonucu burada bugün böyle bir düğün yaptık. Bize söyledi arkadaşlar. Katıldık ve halk eğitim merkezimizde kızımızın düğününü gerçekleştirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Rabia Tıraş ve kursiyerler gönüllerince eğlendi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir