HASTANELERDE TEDİRGİN BEKLEYİŞ!

05 Kasım 2014 Çarşamba, 15:21

TÜRKİYE Sağlık-Sen Manisa Şube Başkanı Rıtvan Mutlu, tüm illerde olduğu gibi Manisa’daki kamu hastanelerinde görev yapan başhekimler ve hastane yöneticilerinin de, 2 yıllık sürenin dolması nedeniyle tedirginlikle sözleşmelerinin yenilenip-yenilenmeyeceğini beklediğini söyledi.

Türk Sağlık-Sen Manisa Şube Başkanı Rıtvan Mutlu, sendika binasında düzenlediği basın toplantısında, sözleşmeleri biten kamu hastanelerindeki başhekim ve hastane yöneticilerinin tedirgin halde beklediğini açıkladı. Türkiye genelinde şuanda içinde başhekimlerinin de bulunduğu 5 bin hastane yöneticisinin 2 yıllık sözleşmelerinin bittiğini söyleyen Şube Başkanı Mutlu, “2 Kasım 2014 tarihinde sona eren Kamu Hastaneleri Birliği’ndeki sözleşmeli yöneticilerin, karne kriterleri dikkate alınarak sözleşmeleri yeniden yenilenip yenilenmeyeceği konusu hala kafalarda soru işareti yaratıyor. Karne notu 100 üzerinden 100 olan hiçbir sözleşmeli idarecinin, sözleşme yenileme garantisi yoktur” diye konuştu.

Şube Başkanı Mutlu, sözleşmeleri biten hastane yöneticilerinin yerine atamaların Ocak 2014 tarihinde yapılacağını belirterek, atamaların Devlet Memurları Görevde Yükselme Yönetmeliği’nin hükümlerine göre yapılması çağrısında bulundu. Mutlu, Ocak ayında sözleşmeyle getirilecek olan yeni hastane yöneticilerinin siyasetten uzak kalması gerektiğinin altını çizerek, “Yönetici devlet memurları, siyasi iradenin ve hükümetin memuru olmaktan kurtulup, devletin ve milletinin hizmetinde olarak yöneticilik yapmalıdır” diye konuştu.

IMG_7797_1024x683

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir