HASTANE YETKİLİLERİ O İDDİALARI DOĞRULADI!

28 Ocak 2015 Çarşamba, 01:28

Merkez Efendi’de ‘et’ operasyonu!

Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesi’ne iddialara göre şuanda adı gizli tutulan yemek firması, sadece dana eti vermesi gerekirken dana etine sığır eti ve düve karıştırdı. İhbar üzerine alarma geçen polis olayla ilgili soruşturma başlattı. Olayı doğrulayan hastane yetkilileri ise “Firmanın verdiği işlere dair bazı eksikliler ve kusurlar idaremizce tespit edilerek idari işlemler başlatılmıştır” dedi.

Ferdi UZUN

Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesi’ndeki ‘Et operasyonu’ konusunda yetkililerden açıklama geldi. 45haber.com tarafından ortaya çıkartılan ve Manisa’da gündem yaratan ‘Dana eti yerine düve ve sığır eti satıldı’ haberini yetkililer doğruladı. Merkez Efendi Devlet Hastanesi yetkilileri konuyla ilgili yazılı açıklama yapıp, şu ifadeleri kullandı: “11.11.2013 tarihinde yapılan ihale sonucu hastanemize malzemeli yemek ihalesi hizmetini sağlayan firmanın verdiği işlere dair bazı eksikliler ve kusurlar idaremizce tespit edilerek idari işlemler başlatılmıştır. Konu ile ilgili başlatılan adli tatbikat kapsamında da ilgili arkadaşlarımız ifadelerini verdiler. Gerekli tetkiklerin yapılmasına müteakip de kamuoyuna gerekli bilgi vereceklerdir.”

NE OLMUŞTU?

Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesi’nin yemek ihtiyacını karşılayan firmalar ile ilgili iddialar ortalığı karıştıracak. İddialara göre adı şuanda gizli tutulan yemek firması, hastaneye, sadece dana eti vermesi gerekirken dana etine sığır eti ve düve karıştırdı. İhbar üzerine harekete geçen emniyet yetkilileri; hastane başhekimi, diyetisyen ve bazı sorumluları sorguya aldı. Alınan bilgilere göre başhekim ve diyetisyen verdikleri ifadede hastaneye gelen yemeklerle ilgili kontrollerin yapıldığını öne sürdü. Şuana kadar herhangi bir isim hakkında tutuklama kararı çıkmazken olayla ilgili geniş çaplı operasyon başlatıldı. Emniyet güçlerinin firma yetkilileri hakkında da araştırma yaptığı öğrenildi. Tarım İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre ise konu hakkında kendilerine herhangi bir şikayetin gelmediği söylendi. Hastane ve buna benzer kurumlara giden yemeklerle ilgili Tarım İl Müdürlüğü tarafından yıl içerisinde rutin kontrollerin yapıldığı bilgisi elde edildi. Soruşturmanın seyri hakkında henüz net bilgilere ulaşılamazken hastaneye verilen etlerle ilgili numunelerin laboratuarda inceleneceği öğrenildi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir