GÜLEN CEMAATİ MANİSA DA MHP’Yİ DESTEKLİYOR

27 Mart 2014 Perşembe, 13:53

Başbakan Erdoğan’ın kullandığı üslup nedeniyle Gülen Cemaati ile AKP arasındaki bağlar iyice koptu. Peki Cemaat hangi ilde hangi partiyi ve kimi destekleyecek? Cemaate yakınlığıyla bilinen Rotahaber internet sitesinin yayınladığı listeye göre, Cemaatin AKP’ye karşı destekleyeceği partiler arasında sadece CHP ve MHP yok, Saadet Partisi ile BBP de var.

İddialara göre; Başbakan Erdoğan’ın kullandığı ötekileştirici ve açık suçlamalar nedeniyle AKP’ye oy vermeme kararı aldığı bilinen Cemaat’in hangi ilde hangi adayı destekleyeceği belli oldu. Genel prensip olarak “AKP dışında en güçlü aday” prensibi ile hareket eden Fethullah Gülen Cemaati, Güneydoğu dışında geniş bir saha çalışması yaptı. AKP dışında en güçlü adayın hangi partiden olduğu belirlendi. Cemaatin oy vereceği adaylar, illere göre CHP, MHP, Saadet Partisi ve BBP’li olarak belirlendi.

Yayınlanan listeye göre; cemaat CHP’den 27 il, MHP’den 37 il, Saadet Partisi’nden 5 il, BBP’den ise sadece 1 ildeki adaya destek verecek. Bu tabloya bakıldığında Cemaat ile AKP arasındaki kavgadan en karlı çıkan partinin MHP olduğu da ortaya çıktı.
Cemaat Manisa’da MHP’yi destekleme kararı aldı

 

KAYNAK :SÖZCÜ

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.