GÖZÜN AYDIN SELENDİ!

07 Mayıs 2015 Perşembe, 19:33

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Selendi ilçesine sözünü verdiği, ilçeye yüksekokul kazandırılması için gerekli çalışma başladı. Selendi Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği’ne ait olan parsel üzerinde yapılacak olan yüksekokul binası için Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından imar plan çalışmalarının devam ettiği belirtildi. Selendi’ye yüksekokul kazandırmak için önemli adım attıklarını belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, çalışmaları hızla tamamlayarak, yüksekokul binasını Selendi’ye kazandırmak istediklerini söyledi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Selendi’ye sözünü verdiği yüksekokul için önemli adımlar atıldı. Hayırsever Sait Kahraman ve eşi Gülhizar Kahraman tarafından okul yapılması amacıyla Selendi Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği’ne bağışlanan arazide imar plan tadilatı çalışması başlatan Manisa Büyükşehir Belediyesi, yüksekokul olmayan tek ilçe konumunda bulunan Selendi’ye yüksekokulun kazandırılması için çalışmalarını hızlandırdı. İlçeye bağlı Eski Cami Mahallesi’nde 19 bin 554 metrekare büyüklüğündeki alanda, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından 1/5000 nazım imar planı ve 1/1000 uygulama imar planı yapımına başlandığı belirtildi.

Söz verdiğimiz gibi

Seçim çalışmalarında ve çeşitli etkinliklerde ziyaret ettiği Selendi ilçesinde vatandaşların kendisinden ilçeye yüksekokul kazandırılması için çalışma yapılması yönünde talepte bulunduğunu belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Selendi Belediye Başkanımız Nurullah Savaş ve Celal Bayar Üniversitesi Rektörümüz Sayın Kemal Çelebi ile sık sık bu konuda istişareler yaptık. Geldiğimiz noktada hayırsever vatandaşımız tarafından Selendi Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği’ne bağışlanan arazide imar çalışmalarını yapıyoruz. Bu çalışmalarımızı hızla tamamlayarak, ilçemize sözünü verdiğimiz yüksekokulu kazandırmak istiyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.