GÖZLERİNDEKİ İSTEMSİZ KAPANMADAN BOTOKS YÖNTEMİYLE KURTULDU

25 Ocak 2015 Pazar, 17:28

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde bir hasta, gözlerindeki istemsiz kapanma ve gözlerini açamama şikayetlerinden Botoks tedavisiyle kurtuldu. Uzmanlar ise, Botoks uygulamasının sadece güzellik ve kozmotolojik anlamda değil, farklı tedavi yöntemlerinde de uygulanabileceğine dikkat çekti.
Botoks yani Botulinum toksin tedavisinin sadece güzellik ve kozmotolojik anlamda değil farklı alanlarda da uygulanabileceğine dair bir durum Manisa’nın Turgutlu ilçesinde yaşandı. İlçede yaşayan 62 yaşındaki Fatma Varol, gözlerindeki istemsiz kapanma ve gözlerini açamama şikayetleriyle birçok muayeneden geçti. Varol, günlük yaşamını da etkileyen bu durumundan farklı ilaçlar kullansa da bir türlü kurtulamadı. Fatma Varol, daha sonra Özel Egeumut Hastanesi’nde görevli Nöroloji Uzmanı Dr. Nihal Doğan’a başvurarak, şikayetlerini sıraladı. Dr. Doğan, Botoks uygulamasıyla Varol’a şikayetlerinden kurtulabileceğini ifade ederek hastayı tedavi altına aldı.

HASTA ALTI AYDA ŞİKAYETLERİNDEN KURTULDU
Botoks tedavisi, hastada birkaç gün içerisinde sonuç verdi. Altı ay süren tedaviler sonucu Fatma Varol şikayetlerinden kurtuldu.
Nöroloji Uzmanı Uzman Dr. Nihal Doğan, çoğu zaman adı duyulan bu uygulamanın, sadece güzellik ve kozmotolojik anlamda değil farklı alanlarda da tedavi yöntemlerinin olduğunu söyledi. Doğan, nöroloji, göz hastalıkları, üroloji, fizik tedavi, ortopedi gibi bölümlere çeşitli yakınmalarla başvuran hastaların bazen ilaç tedavisi yerine botoks uygulaması ile tedavilerinin yapıldığını söyledi. Botoks uygulamalarının kozmetik ve güzellik uygulamaları dışında tıpta tedavi amaçlı da kullanıldığını anlatan Doğan, şöyle konuştu: “Hastalarımızı botoks uygulamaları ile hızlıca günlük yaşamlarına geri gönderiyoruz ve sosyal hayatlarını sürdürmelerini engelleyen problemlerini ortadan kaldırıyoruz.”

“ARTIK GÖZLERİM ESKİ GİBİ KAPANMIYOR”
Öte yandan, 62 yaşındaki Fatma Varol’a 6 ay süren bir tedavi sonrasında 6 aylık bir başka tedavi daha uygulandı. Büyük oranda cildindeki kırışıklıkları da azalan Varol, “Artık daha iyiyim ve çok memnunum, artık gözlerim eskisi gibi kapanmıyor. Bu tedavi bana iyi geldi” dedi.

“ÇOK DOKTORA GİTTİK”
Fatma Varol’un oğlu Ramazan Varol da, mutlu olduğunu ifade ederek şu açıklamalarda bulundu:
“Annemin gözleri kapanıyordu, çok doktora gittik. Bize Nihal hanımı tavsiye ettiler, annemin gözlerine botoks uygulandığı için 3 gün içerisinde gözlerini açtı. Doktorumuz yüzde 70 bir açılma beklerken, yüzde 90 açılma oldu. Benim ve annem için bu çok iyi oldu. Biz, botoksun güzellik için kullanıldığını biliyorduk. Şuan annem üzerinde uygulandığı için çok mutluyuz annem gözlerini tamamen açtı. Sadece güzellik için kullanılmadığını öğrendik.”

20150125AW307172_02_1024x768

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir