GÖRDESLİLER CEM ÇÖLLÜ’YÜ AĞIRLADI

16 Şubat 2014 Pazar, 21:14

SEÇİM ziyaretlerine devam eden MHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Yüksek Makine Mühendisi Cem Çöllü, Manisa Gördesliler Kültür ve Dayanışma Derneği’ne ziyarette bulundu. Çöllü, Manisa’da MHP Belediyeciliğinin örnek teşkil ettiğini ve Manisa’daki değişim için son beş yılın önemli bir ölçek olduğunu kaydetti, “MHP’nin üretken belediyeciliği büyükşehir, Şehzadeler ve Yunusemre’de devam edecek” dedi.

 

Cem Çöllü’ye ziyaretinde MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Çağrı Tuatay, MHP Gördes Belediye Başkan Adayı ve Eski Belediye Başkanı İbrahim Emre, parti üyeleri de eşlik etti. Dernek Başkanı Hasan Ertekin ve dernek üyeleri Çöllü’yü kapıda karşıladı. Ertekin, Çöllü’nün çalışmalarını yakından takip ettiklerini projelerini desteklediklerini ifade etti. Dernek üyelerine Manisa Belediyesi’nin 2009-2014 yılları arasındaki çalışmalarını anlatan Çöllü, MHP belediyeciliğinin hizmetlerinden örnekler verdi. Yapacaklarının teminatının Manisa sokaklarında olduğunu söyleyen Çöllü, “Dost geçekleri ve doğruları söylermiş. Ben bir dostunuz kardeşiniz olarak size doğruları anlatmak için buradayım. 2009’da Manisa Belediyesi’ni aldığımızda 25 milyon TL’lik gayrimenkul satışı olmasına rağmen borçlu bir belediye devraldık. Buna rağmen mazeret üretmeden belediyenin mali disiplinini sağlamak için çabaladık. Bunları nasıl yaptığımızı her gittiğim yerde anlatıyorum. Çöp ihalesinde, Park bahçe ihalesinde, garaj gelirlerinde Manisa Belediyesi’nin akan deliklerini tıkadık. Bunun neticesinde mali disiplin ve başarı elde ettik. Benim belediyecilik tecrübem kadar devlet kurumu tecrübem de var. Hiçbir kurumda bu kadar irdelenip müfettişler, teftişler tarafından taciz edildiğimizi hatırlamıyorum. Olmayanı bulmaya çalıştılar ama buna rağmen bir şey yapamadılar” dedi.

 

ÜRETKEN BELEDİYECİLİK DEVAM EDECEK

MHP Belediyeciliğinin bugüne kadar projeleriyle anıldığını ve bunun Şehzadeler Belediyesi’nde de devam edeceğini söyleyen Cem Çöllü, Büyükşehir ve iki yeni kurulacak belediyede MHP’li üretken belediyeciliği devam ettireceklerini söyledi.  Çöllü, “Bugüne kadar Cengiz Ergün ve ekibi projeleriyle anıldı. Bundan sonra da projelerimizle anılacağız, siyasi polemiklerin içinde yer almayacağız. Yaptığımız projeler ortada. Her mahalleye projemiz var. Yapılacak projelerimizin yerleri belli. Örneğin aqua park ve buz pateni pistini Sümerbank arazisinin içinde belediyeye ait alana yapacağız. Biz birileri gibi Sümerbank’ı peşkeş çekme derdinde değiliz, biz vatandaşa hizmet derdindeyiz. Biz her bölgenin sorunlarını biliyoruz çünkü her mahalleye hizmet götürdük ve ayrım yapmadık. Biz halkın istekleri dışında bir icraatta bulunmadık. Bundan sonra da bulunmayacağız. Hemşeri dernekleri bizim zenginliğimiz yeni dönemde de derneklere desteğimiz devam edecek” diye konuştu.Cem Çöllü’yü dernek yetkilileri  istiklal savaşı kahramanlarından Gördesli Makbule kitabını da hediye etti.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir