GENÇLERDEN MADDE BAĞIMLILIĞINA KARŞI TİYATRO OYUNU

26 Aralık 2014 Cuma, 19:29

MANİSA’da, 30 gönüllü genç, uyuşturucu maddelerin zararlarını ve gençlerin yaşadıkları gerçek hikayeleri tiyatro oyunuyla gözler önüne serdi.

Manisa’da gençleri uyuşturucudan uzak tutmak için başlatılan “Gençliğine ve Geleceğine Sahip Her Türlü Bağımlılık Yapıcı Maddeden Uzak Dur” kampanyası hız kazandı. Özellikle bonzaiye karşı 15 Eylül tarihinde başlatılan projede, gönüllü gençler yaşıtlarını uyuşturucudan uzak tutmak için çalıştı. Gençler son olarak uyuşturucunun gençleri ölüme götürdüğünü anlatmak için tiyatro gösterisi düzenledi. Uyuşturucunun zararlarının anlatıldığı tiyatroda, 30 gönüllü genç yaşanmış hikayelerden kesitler sundu. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Lale Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Yunusemre İlçe Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Manisa İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ziya Tay, Yunusemre Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Ümit Atman, öğrenciler ve çok sayıda Manisalı katıldı.

Yunusemre Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Ümit Atman, projenin Haziran ayına kadar devam edeceğini belirtip, çeşitli etkinliklerle uyuşturucuya karşı bilinç oluşturacaklarını söyledi. Tiyatroda gerçek hikayelerin anlatıldığını dile getiren Atman, bu öykülerin ailelere ve gençlere örnek olması gerektiğini söyledi.

Manisa Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ziya Tay da, Türkiye genelinde uyuşturucuya karşı seferberlik başlatıldığını belirtip, Manisa’da da okullarda birçok eğitim verildiğini dile getirdi.

İNTERNET BAĞIMLILIĞI BÜYÜK TEHLİKE

Projeye destek verdiklerini belirten AK Partili Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi de, gençleri uyuşturucudan uzak tutmak için çalıştıklarını ifade etti. Uyuşturucu bağımlılığının yanı sıra son zamanlarda gençlerde internet bağımlılığının da büyük tehlike oluşturduğunu kaydeden Başkan Çerçi, bununla ilgili önlem alınması gerektiğini söyledi. Çerçi, “Uyuşturucu gençlerin beynini uyuşturuyor ancak internet bağımlığının en az bunun kadar önemli olduğunu gördük. Gençlerin sanal ortamda günde 4 saatten fazla vakit geçirdiğini düşünürsek internette modern çağın uyuşturucusudur” diye konuştu.

Konuşmaların ardından gönüllü gençler, kendilerinin yazdığı tiyatro oyununu sahneledi.

12_1447x1050 13_1599x1050 uyusturucunun-zararlarini-tiyatro-oyunuyla-anlattilar_3962_dhaphoto2 (1)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir