EYLEM YAPACAKLAR BU HABER SİZE

14 Ocak 2015 Çarşamba, 20:30

Manisa Valiliği tarafından, Manisa’nın merkez ilçeleri olan Yunusemre ve Şehzadeler Belediyesi sınırları içindeki toplantı, gösteri yürüyüşleri güzergahları, miting alanları ile afiş ve pankart asılacak yerlerin yeniden belirlendiğini açıkladı.
Manisa Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, “İlimiz Şehzadeler ve Yunusemre İlçelerinde 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 6529 Sayılı Yasa ile değişik 6’ncı maddesi ve Yönetmeliğin 3’üncü maddesi gereğince, toplantı ve gösteri yürüyüşleri güzergahları ile miting alanları ve afiş ile pankart asılacak yerler 2015 yılı için yeniden tespit edilmiştir” denildi.

ŞEHZADELER İLÇESİ
Yapılan açıklamada Şehzadeler ilçesinde 4 adet açık hava toplanma alanı belirlendiği açıklandı. Şehzadeler ilçesindeki toplanma yerleri, yürüyüş güzergahları ve açık hava toplantı alanları şöyle:
“İlçedeki ilk toplanma yeri Lise Kavşağı ile Nurcan Sokak’ın köşesi arasında kalan bölüm. Öğretmenevi arkasında başlayan toplanma yerinin yürüyüş güzergahı Kuzey Çevre Yolu, İstasyon Kavşağı, Atatürk Bulvarı, Fatih Düğün Salonu önünden Cumhuriyet Alanında sona erecek. Cumhuriyet Alanında yapılacak olan açık hava toplantısının ardından katılımcıların çıkışları alana açılan cadde ve sokaklardan gerçekleştirilecek. İkinci toplanma yeri olan 19 Mayıs Stadyumundan başlayacak olan yürüyüş ise sırasıyla Halil Erdoğan Caddesini takiben, Devlet Hastanesi Kavşağı, Cumhuriyet Caddesi, Doğumevi Kavşağı, Atatürk Bulvarı ve Cumhuriyet Alanı olarak belirlendi. İlçenin 3’üncü açık hava toplantı alanı olarak Kazım Karabekir Mahallesindeki 437 sokak ile 447 sokak ve 308 sokak ile 414 sokak arasında kalan boş alan toplantı alanı olarak belirlendi. Şehzadeler ilçesindeki 4’üncü toplanma alanı olarak da Dere Mahallesindeki Niobe Ağlayan Kaya yanında bulunan açık hava tiyatro alanı olarak belirlendi.”
Şehzadeler ilçesinde afiş ve pankart asılacak yerler ise şöyle:
“Yarhasanlar Mahallesi Gençlik Parkı köşesi, Arda Mahallesi Barış Manço Meydanı, Sakarya Mahallesi Kırmızı Köprü, Adnan Menderes Mahallesi Belediye Gasilhane önü, Utku Mahallesi Ulupark Köşesi çeşme yanı, Utku Mahallesi Ulupark Durak arkası, Yarhasanlar Mahallesi Ufuk Plaza önü, Anafartalar Mahallesi İmam Hatip Okulu karşısı, Saruhan Mahallesi Tez. Telekom Kırk Basamak yanı, Adakale Mahallesi Murat Germen İlköğretim Okulu önü, Saruhan Mahallesi Saruhan Parkı önü ve Arda Mahallesi Kafe Sera Parkı önü.”

YUNUSEMRE İLÇESİ
Yunusemre ilçesinde de 4 adet açık hava toplanma alanı belirlendiği açıklandı. Yunusemre ilçesindeki toplanma yerleri, yürüyüş güzergahları ve açık hava toplantı alanları şöyle:
“Yunusemre ilçesindeki ilk açık hava toplantı alanı İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi yanındaki boş alan olarak belirlendi. İkinci açık hava toplantı alanı olarak Horozköy’deki yeni Pazaryeri’nin belirlendiği Yunusemre ilçesindeki 3’üncü açık hava toplantı alanı Horozköy’deki eski pazaryeri (Bağcılık Araştırma İstasyonu Müdürlüğünün yanındaki alan) olarak belirlendi. Yunusemre ilçesinin 4’üncü ve son açık hava toplantı alanı olarak da Spil Mahallesinde 4308 Sokak üzerinde bulunan 4321-4325 ile 4329 sokakların kesiştiği boş alan olarak belirlendi.”
Yunusemre ilçesinde afiş ve pankart asılacak yerler de şöyle belirlendi:
“Akmescit Mahallesi M. Şinasi H. Sağlığı önü, Mesir Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi 6 nolu, Uncubozköy Mahallesi Organize Sanayi Kavşağı Çiftlik Parkı, Karaköy Mahallesi Çiftlik Parkı Altınkuş Restoranın ön kısmı, Uncubozköy Mahallesi Aytmiz Petrol yanı, Laleli Mahallesi Saruhan Otel karşısı yürüyüş parkı, Topçu Asım Mahallesi Kırmızı Köprü, Tevfikiye Mahallesi Şeyh Fenari Camii önü, Uncubozköy Mahallesi Çamlık Altı Sürat Yolu askeriye üst tarafı yeşil alan önü, Ayni Ali Mahallesi Ticaret Lisesi yan duvarı, 75’inci Yıl Mahallesi Şelale Plaza karşısı ağaçlık alan ile Güzelyurt Mahallesi Göçmen Konutları yanı.”
Yapılan açıklamada 8 Ocak’ta belirlenen yeni güzergahların ve toplantı alanların kararın alınmasına müteakip 15 gün içinde yürürlüğe gireceği bildirildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir