ESNAFTAN SGK BİNASININ SATILIK AFİŞİNE TEPKİ

06 Ağustos 2014 Çarşamba, 17:52

ESNAFTAN SGK BİNASININ SATILIK AFİŞİNE TEPKİ

Nermin UÇTU/MANİSA, (DHA) – MANİSA’da ‘Beyaz Fil’ ismiyle bilinen SGK binasının gazete ilanıyla ihaleye çıkacağının ve satılacağının bildirilmesinin ardından binaya satılık afişi asıldı. Yıllardır binanın altındaki işyerlerinde faaliyet gösteren esnaf duruma isyan ederek, kendilerine hiçbir bildirim yapılmadığını ve binanın gizli kapaklı satılmaya çalışıldığını iddia etti.

Manisa’nın simge binalarından biri olan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü binası ‘Beyaz Fil’ 8 Ağustos tarihinde açık artırma yolu ile satışa çıkarılacak. Manisa’da günlerdir tartışılan SGK Manisa İl Müdürlüğü’nün bulunduğu binayaa satılık afişi asılmasıyla birlikte tartışma daha da alevlendi. Binanın altında ve yan taraflarında faaliyet gösteren esnaf, Emek İnşaat ve İşletme A. Ş. tarafından ‘Beyaz Fil’ binasının ihale ile satılacağını gazetelerden öğrendiklerini belirterek, duruma tepki gösterdi. Binaya asılan satılık afişini gösteren sinema işletmecisi Kemal Nevroz, “Biz sezona başlayacağız. Bizim halimiz şimdi ne olacak? 15 yıldır burada sinema işletmecisiyim. Devlet böyle bir şey yapmaz. Bize haber bile verilmedi. Sigorta, işçi primleri, giderlerim var. Bu çürük bir zihniyetin ürünüdür. Bu bir peşkeş çekmedir” dedi.

47 yıldır Beyaz Fil binasının altındaki dükkanı işleten Vehbi Karaduman da binanın kentin simgesi olduğunu belirterek, yetkililerin sahip çıkmasını istedi. Tüm esnafın bu durumdan rahatsız olduğunu kaydeden Karaduman, “Bütün esnaf bu durumdan rahatsız. Biz bu duruma çok şaşırdık. İhaleyi duyurdular, 6 günde bu işi hallettiler. Birisine verilecek, ‘hadi bakalım çık’ diyecekler. Burası bir simgedir. 55 yıllık bir binadır. Bize hiçbir bildirim gelmedi. Buranın satılacağını haberlerden öğrendik” diye konuştu.

Yorum

  1. mefail

    6 Ağustos 2014 at 20:46

    saibinide bilsek alırız

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.