Eski Başkan Atılgan’dan Ergün’e Övgü

19 Mart 2014 Çarşamba, 13:34

Eski Başkan Atılgan’dan Ergün’e Övgü

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Şehzadeler ve Yunus Emre İlçeleri Belediye Meclis Adayları ile birlikte Ulupark’ta düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Manisa’nın ileri gelenlerinin de yer aldığı kahvaltıda söz alan Manisa eski Belediye Başkanı Ersan Atılgan, Cengiz Ergün’den övgüyle bahsetti. Kimsenin Cengiz Ergün ile ilgili “yedi içti çalışmadı” tarzında sözler söylemediğini ifade eden Atılgan, “Namusunla geldin, nasip olursa devam edeceksin. Nasip olmazsa yine namusunla gideceksin. Ancak şundan eminim uzun yıllar ismin Manisa’da yaptıklarınla anılacak” dedi.
Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Yunus Emre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil, Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü ve meclis üyesi adaylarıyla Ulupark’ta düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Ulupark İşletmecisi Sebahattin Kayhan tarafından düzenlenen kahvaltıya MHP Manisa Milletvekilleri Sümer Oral, Erkan Akçay, MHP 21. Dönem Manisa Milletvekili Hüseyin Akgül, MHP 23. Dönem Manisa Milletvekili Mustafa Enöz, MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, Hayırsever İş Adamları Tarık Almış, Halil Yurtseven, Manisa eski Belediye Başkanı Ersan Atılgan, MHP Yunus Emre ve Şehzadeler İlçeleri Belediye Meclis Üyesi Adaylarıyla birlikte sivil toplum kuruluşlarından temsilciler katıldı. Kahvaltıda söz alan Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 12 gün sonra görev sürelerinde beş yılı geride bırakacaklarını hatırlatarak, “Görev süremizde beş yılımızı dolduruyoruz. Yeni dönem içinde artık son düzlüğe geldik diyebiliriz. Yaklaşık dört aydır ilçelerimizle birlikte 870 köy ve beldemizde hemşerilerimizle bir araya geldik. Tabi açılış ve temel atma törenlerinde de bir araya geliyoruz. Geride bıraktığımız süreçte kentimiz için, kentimizde yaşayan ailelerimiz, gençlerimiz ve öğrencilerimiz için hizmetlerimizi yaptık. Çok şükür bugün Manisalı hemşerilerimizin karşısını alnımız ak, şeffaf hesap verebilir bir şekilde çıkabiliyoruz. Her şeyden önce bunun huzuru içerisindeyiz” dedi.
Açıkdil ve Çöllü’nün Hizmetlerimizde İmzası Var
Manisa Belediyesi’nde bütün meclis üyesi, başkan yardımcıları, daire müdürleri ve sayısı bin 930’u bulan persanelle hizmetleri yapmaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Ergün, “Allap hepsinden razı olsun. Sonuçta hepsinin bu hizmetlerde emeği var. Tabi Yunus Emre İlçesinde Azmi Açıkdil, Şehzadeler İlçesinde Cem Çöllü, Manisa’ya bu hizmetleri yaparken birisi sağ, diğeri benim sol kolum oldular. Bütün yaptığımız icraatlar da bu iki kardeşimizin de olduğunu Manisalıların bilmesini istiyorum. Bu birlik ve beraberliğimizin bundan sonra da devam edeceğini umuyorum” diye konuştu. Manisalı vatandaşların teveccüh göstermesi halinde bir beş yıl daha bu göreve devam etmek istediğinin altını çizen Ergün, “Bugüne kadar çizgimizi hiç bozmadık. İnşallah bu çizgimizi önümüzdeki dönemde de sürdürmek ve hizmetlerimize kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz. Tabi ki bu süreçte büyüklerimizin, değerli vekillerimizin ve teşkilatımızın desteğini hep gördük. Onlara da teşekkür ediyorum. Kavgasız, gürültüsüz, kirli siyasetin olmadığı bir Manisa temenni ediyoruz. Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun” şeklinde konuştu.
Atılgan Ergün’e Övgü Yağdırdı
Başkan Ergün’ün ardından söz alan Manisa eski Belediye Başkanı Ersan Atılgan, Cengiz Ergün’e övgüler yağdırdı. Manisa’da hayatta olan üç-beş belediye başkanlarından birisi olduğunu ifade eden Atılgan, “Bugüne kadar yaptıklarını görmezden gelmek ayıp olur. Kentte yaptıklarında takdir ediliyorsun. Namın bizleri çoktan aştı. Bir belediye başkanı gözüyle bakıyorum, hakikaten Manisa’ya güzel hizmetler yaptın. Sonuç ne olursa olsun senin için hayırlı olacaktır. En önemlisi de senin için kimse “yedi içti” demiyor. Namusunla geldin nasip olursa devam edeceksin, olmazsa yine namusunla bırakacaksın. Şunu açık yürekliliğimle söylüyorum. Uzun yıllar bir belediye başkanı olarak anılacaksın. Sana başarılar diliyorum. Yolun açık olsun” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir