Eryılmaz: “İYİ Parti Türkiye’de makul siyasetin adresidir”

26 Ağustos 2021 Perşembe, 14:10

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, milletin artık mazeret değil, çözüm üreten bir iktidar istediğini belirterek, “İYİ Parti Türkiye’de makul siyasetin adresidir. Kutuplaştırma siyaseti içerisinde boğulan insanımızın dertlerini dinlemek ve çözüm önerilerini sunmak için sahadayız ve sahada olmaya devam edeceğiz” dedi.
İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Eryılmaz,
“Memleketimizi il il, ilçe ilçe gezerek gerçek dertlerimize kulak vermeyi, çözümler üretmeyi, milletimizin sesini duyurmayı en kıymetli önceliğimiz olarak benimsiyoruz. Çünkü biz milletimiz ile birlikte bilimden sanata, sanayiden teknolojiye, her alanda üreten, zengin, mutlu ve güçlü Türkiye’yi inşa edeceğiz. Bunun yolu da İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemden geçiyor. Türkiye’nin Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile içine düşürüldüğü sıkıntılardan çıkış yolu, İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemdir.
Bu sistem, adaleti, vicdanı, liyakati, ortak aklı devlet geleneğine yakışanı gösteren, milletten yana olanı tarif eden; devletle milleti yeniden buluşturan bir sistem tasarımı, bir ilkesel çerçevedir. Hukuksuzluğa, keyfiliğe, liyakatsizliğe, adaletsizliğe dur deyip milletimizin huzur ve refahı, gençlerimizin geleceği için İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem her zaman önceliğimiz olmaya devam edecektir. Çünkü İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem partimizin siyasi ikbali için değil ülkemizin ve milletimizin güçlü, zengin ve mutlu yarınları içindir” dedi.

“İYİ PARTİ TÜRKİYE’DE MAKUL SİYASETİN ADRESİDİR”

Milletin artık mazeret değil, çözüm üreten bir iktidar istediğini vurgulayan Eryılmaz, “İYİ Parti Türkiye’de makul siyasetin adresidir. Kutuplaştırma siyaseti içerisinde boğulan insanımızın dertlerini dinlemek ve çözüm önerilerini sunmak için sahadayız ve sahada olmaya devam edeceğiz. Bugün geldiğimiz noktada, İYİ Parti’nin sahada AKP, MHP, CHP gibi partilerin tabanı dahil olmak üzere Türkiye’nin tüm siyasal eğilimlerine değebilme kapasitesi de her geçen gün artıyor. Bu tablodan anlıyoruz ki milletimiz artık mazeret değil, çözüm üreten bir iktidar istiyor” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir