Ergün, “Yapacak çok işimiz var”

25 Nisan 2014 Cuma, 15:23

Ergün, “Yapacak çok işimiz var”

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, göreve seçildikten sonra kendisini kutlamak için randevu talebinde bulunan sivil toplum kuruluşu, oda ve dernek temsilcileri ile vatandaşları ağırlamaya devam etti. Tebrik talepleri ile iş yoğunluğunun birbirine doğru orantılı olarak aşırı olduğunu ifade eden Başkan Ergün, ziyaretleri bu nedenle makamda kabul edemediğini belirterek, “Yapacak çok işimiz var. Manisa’nın tamamı hizmet bekliyor” dedi.
Yerel seçimlerin ardından gelen yoğun ziyaret talebine cevap vermek amacıyla tebrikleri kabul eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, konuklarını Kültür Merkezi Büyükşehir Belediye Meclis Salonu’nda ağırlamaya devam etti. Sivil toplum kuruluşu, okul aile birlikleri, oda ve dernek temsilcileri ile vatandaşların tebriklerini kabul eden Başkan Ergün, tüm konuklarıyla tek tek el sıkıştı, birlikte fotoğraf çektirdi. Manisa merkezinin yanı sıra ilçelerden gelen konuklarını da ağırlayan Başkan Ergün, MHP Demirci İlçe Teşkilatı’nın ziyaretinde yaptığı konuşmada, “Gönül isterdi ki, Demirci ile birlikte kazanalım. Ama kısmet olmadı. Çok az bir oy farkı ile yarış kaybedildi. Demirci için elimizden gelen ne varsa yapacağız ve takipçisi olacağız. Nerede hata yaptık araştırıp, önümüzdeki seçimleri düşünmemiz lazım” dedi.
Bir an önce işimize bakmamız lazım
Konuklarını kabul ederken kabullerin neden makamda yapılmadığı konusuna da açıklık getiren Başkan Ergün, “Ziyaret talebi ile ilgili anormal bir yığılma var. Buna paralel olarak işlerin de yoğunluğu aşırı. Bu nedenle ziyaretleri böyle kabul ettik. Yapacak çok işimiz var. Manisa’nın tamamı bizden hizmet bekliyor. O açıdan bu yığılmayı bitirip, bir an önce işimize bakmamız lazım” dedi. Tüm konukları ile tek tek tokalaşan Ergün, birlikte fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.
Kapatılan beldelerin borçları büyükşehire devroldu
Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü Yunusemre Muhtarlar Derneği de ziyaret etti. Merkez noktasında ama büyükşehire düşen ama ilçe belediyelerine düşen görevler var. Önümüzdeki günlerde bunlar netleşecek. Altyapı, arıtma, ulaşım gibi konularda büyükşehir olarak bizler hizmet vereceğiz. Altyapı ile ilgili çalışmalar var. İnşallah en kısa sürede bunları tamamlayıp, hep beraber hizmet götüreceğiz” dedi. Kayapınar Mahallesi Muhtarı’nın suların kesilmesi ile ilgili şikayeti üzerine açıklamalarda bulunan Başkan Ergün, “Beldelerin elektrik borçları büyükşehire devroldu. Bununla ilgili GEDAŞ yetkilileriyle görüşülüp, bunların yapılandırılmasına gidilecek” dedi.
GEDAŞ 12 yıldır tahsil etmediği borçları tahsil etmeye başladı
Manisa’nın büyükşehir olmasıyla birlikte GEDAŞ’ın köy ve beldelerdeki birikmiş elektrik borçları ile ilgili çalışma içine girdiğini dile getiren Başkan Ergün, “10-12 senedir elektrikleri kesilmeyen köyler ve beldelerin elektrikleri kesilmeye başlandı. Sonuç itibariyle bugüne kadar neden bu paraları tahsil etmemiş o kurum, bunu sormak gerekiyor. Manisa’nın 870 köy ve beldesinin en az 300’ünde var bu sorun” dedi. Yunusemre Muhtarlar Derneği’nin ziyaretinin ardından tebrikleri kabul etmeye devam eden Başkan Ergün, kendisini ziyaret eden tüm vatandaşlarla sohbet etti, sorunlarını dinledi.
Barbaros Mahallesi’ne doğalgaz müjdesi
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü Barbaros Mahallesi sakinleri de ziyaret etti. Barbaros Mahallesi Muhtarı Siyami Yılmaz ve mahalle sakinleri, Ergün’e görevinde başarılar diledi. Yeni muhtar Siyami Yılmaz’a hayırlı olsun dileklerini ileten Başkan Ergün de, “Kuşlubahçe ile Barbaros mahallelerinde doğalgaz çalışmasının başlatılması konusunda mazbatamızı aldıktan hemen sonra talimatı verdik. İki mahallede de çalışma başlayacak” dedi. Başkan Ergün, Büyükşehir Belediye Meclis Salonu’ndaki tebriklerin kabulünün ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi önünde de vatandaşlarla buluştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir