ERGÜN, TANRIVERDİ VE ÖZEL’İ EVİNE DAVET ETTİ

26 Ocak 2014 Pazar, 13:30

Ergün, Tanrıverdi ve Özel’i Evine Davet Etti

MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Akhisar ilçe gezisi kapsamında Dağdere Beldesi’ni ziyaret etti. AKP Adayı Hüseyin Tanrıverdi ve CHP Adayı Özgür Özel’in şahsı hakkında İzmir’de oturduğu şeklinde eleştiriler yaptığını hatırlatan Ergün, “Ben Hüseyin Bey ve Özgür Bey’i Manisa’daki evimde kahve içmeye davet ediyorum. Aslında Hüseyin Bey’in Manisa’da evi yok. Otelde kalıyor. İsterse kendisine evimin bir odasını da açarım” dedi.
Seçim çalışmaları kapsamında 3 gündür Akhisar ilçesinde bulunan Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, ilçeye bağlı Dağdere Beldesi’ni ziyaret etti. Belde girişinde yaklaşık 150 araçlık bir konvoyla karşılanan Ergün, otobüs içinden vatandaşları selamladı. Belde meydanından konuşmanın yapılacağı alana yoğun ilgi nedeniyle güçlükle ulaşan Ergün, tüm Dağderelilerle tek tek tokalaştı. Ergün ve Onay’ın beldeye girişiyle birlikte havai fişekler patlatıldı, davul ve zurnalarla belde bayram havasına döndü. Belde meydanında ilk olarak Dağderelilere seslenen Akhisar Belediye Başkan Adayı Mansur Onay, Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile birlikte Akhisar’a çağ atlatacak projeler getireceklerini, ilçeyi layık olduğu yere taşıyacaklarını söyledi.

Belde camiine aydınlatma sözü

Onay’ın ardından söz alan Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Manisa Belediyesi’nde görevi devraldıkları 2009 yılında belediyenin 96 milyon TL borç ve 65 milyon TL gelirinin olduğunu belirterek, 2013 yılı itibariyle belediyeyi 194 milyon TL gelire kavuşturduklarını kaydetti. Belde sakinlerinin taleplerini de yanıtlayan Ergün, belde camiinin aydınlatacağını, 7 bin metre uzunluğundaki mezarlık yolunun düzenlenmesi için de parke taşı desteği sözü verdi.

Manisa’da oturuyorum Özel ve Tanrıverdi’yi davet ediyorum

AKP Adayı Hüseyin Tanrıverdi ve CHP Adayı Özgür Özel’e de Dağdere’den göndermelerde bulunan Ergün, iki adayın ağız birliği yapmışçasına şahsına yönelik İzmir’de oturduğu iddialarını da yanıtlayarak, “Ben Manisa’da oturuyorum. Allah nasip etti, İzmir’de de evimiz var. Ben Hüseyin Bey ve Özgür Bey’i Manisa’daki evime kahve içmeye davet ediyorum. Aslında Hüseyin Bey’in Manisa’da evi yok. O’nun evi Ankara’da. Manisa’da otelde kalıyor. İsterse kendisine evimin bir odasını da açarım” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir