Ergün Kömür Diyarında

11 Mart 2014 Salı, 21:51

SEÇİM çalışmalarını aralıksız sürdüren MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, kömür diyarı Soma’yı ziyaret etti. Soma turuna Soma Sanayi Sitesi esnafını selamlayarak başlatan Ergün, İmbat Madencilik’i de ziyaret ederek, maden emekçileri ile bir araya geldi. Yaptıkları işin zorluğunun bilincinde olduklarını ifade eden Ergün, kömür ve madende çalışan emekçilerin sorunlarının çözümü noktasında üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Soma ilçesini ziyaret etti. MHP Manisa Milletvekilleri Sümer Oral ve Erkan Akçay’ın da iştirak ettiği Soma ziyaretinde, Ergün’ün ilk durağı, Sanayi Sitesi oldu. Site esnafıyla buluşan Cengiz Ergün, herkesi selamlayarak hayırlı işler diledi. Ziyarette Toplu Taşıma Kooperatifi esnafıyla da bir araya gelen Ergün, dolmuşçuların sıkıntılarını dinledi. Kartlı sisteme halen geçilemediğinden yakınan esnaf, mevcut belediyeyi eleştirdi. Büyükşehir kapsamında toplu ulaşımın kent genelinde işleyeceğini ifade eden Ergün, mevcut kooperatifleri de mağdur etmeden ulaşım ağının genişleyeceği müjdesini verdi.

Berkin Elvan unutulmadı

Ergün’ün soma çalışması sırasında konvoyundaki hiçbir aracın seçim şarkısı çalmaması dikkat çekti. İstanbul Taksim Gezi Parkı olayları sırasında evinden ekmek almak için çıkan, kafasına polisin attığı gaz fişeğinin isabet etmesi sonucu 269 gündür yoğun bakımda kalan Berkin Elvan’ın hayatını kaybetmesi nedeniyle Ergün’ün hiçbir aracında müzik çalınmadı. Ergün ayrıca facebook hesabından da Elvan için taziye mesajı yayımladı.

Maden emekçileri ile buluştu

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Soma gezisi kapsamında İmbat Madencilik’i de ziyaret etti. Ergün ve beraberindekileri İmbat Madencilik A.Ş Genel Koordinatörü Gökalp Büyükyıldız karşıladı. Maden emekçileri ile bir araya gelen Ergün, burada yaptığı konuşmada, kömür emekçilerinin yaptıkları işin zorluğunun bilincinde olduklarını ifade ederek, kömür ve madende çalışan emekçilerin sorunlarının çözümü noktasında üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

Değişimi 17 ilçeye yaymaya talibiz

Manisa Belediyesi’nde 5 yıl boyunca ortaya koydukları çalışmalar hakkında bilgiler de veren Ergün, “Bazıları gibi yalanla, dolanla, kutulara doldurarak hareket etmedik. Belediyenin malını kendi malımız gibi koruduk, vatandaşlarımıza ayrım yapmadan hizmet götürdük. 57 mahallenin tamamına eşit hizmeti götürmenin gururunu yaşıyoruz. Şimdi bu değişimi 17 ilçemizin tamamına ulaştırmak için göreve talibiz” dedi. Konuşmaların ardından Ergün, maden ve kömür emekçileri ile sohbet etti, hatıra fotoğrafı çektirdi. Ergün’e yakın ilgi gösteren işçiler, 30 Mart’ta destek sözü verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir