Ergün Alnından Öpülerek Karşılandı

18 Mart 2014 Salı, 12:54

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Manisa Kamyoncular ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ni ziyaret ederek, kooperatifin düzenlediği kahvaltıya katıldı. Ergün’ün Manisa Belediyesi’ni imkânsızlıklar içersinde devraldığına dikkat çeken Sınırlı Sorumlu Manisa Kamyoncular ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Fahrettin Baru, “2009 yılında Manisa Belediye Başkanımız Cengiz Ergün, belediyeyi bir çuval borçla devraldı. Bu imkânsızlıklar içerisinde birçok imkân yarattı. Güzel Manisa’mızı hayata geçirdiği projelerle daha güzel hale getirdi. Bundan sonrada bu ekibiyle Manisa’mızı daha güzel yapacağının inancındayım” dedi. Ergün ise, geçmişte olduğu gibi her zaman kooperatifin yanında olduklarını ifade ederek, hiçbir zaman görevden kaçmadıklarını söyledi.
Manisa Kamyoncular Kooperatifi, MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün’ü düzenlenen kahvaltıda konuk etti. Kahvaltıya MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, MHP Manisa İl Başkanı Tanju Balatlı, MHP Yunusemre Belediye Başkan Adayı Azmi Açıkdil, MHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Cem Çölü, Belediye Meclis Üyesi Adayları ile Kooperatif Üyeleri katıldı. Sınırlı Sorumlu Manisa Kamyoncular ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Fahrettin Baru tarafından alnından öpülerek, çiçeklerle karşılanan Ergün, kooperatifi gezerek tüm üyelerle el sıkıştı. Kahvaltının ardından eller semaya açılarak hep beraber dualar okundu.
Oyum Cengiz Ergün’e
Ergün’e övgü dolu sözlerle konuşmasına başlayan Sınırlı Sorumlu Manisa Kamyoncular ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Fahrettin Baru, “Değerli Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün. Adayımız demiyorum, diyemiyorum. Çünkü başımızdan ayrılmasını ben şahsen kabul edemiyorum. Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’den daha yakışıklı, daha mert bir başkanımız yok. Olmazları gerçekleştirdi. Bir çuval borçla belediyeyi devraldı. Bu imkânsızlıklar içerisinde birçok imkân yarattı. Güzel Manisa’mızı hayata geçirdiği projelerle daha güzel hale getirdi. Bundan sonra da bu ekibiyle Manisa’mızı daha güzel yapacağının inancındayım. Başkanımız çıraklık döneminde bunları yaptı. Ustalık döneminde Manisa’da neler olur, sizler düşünün. Manisa Venedik gibi olur. Ben bu inanç içerisindeyim. Ben kendi şahsım adına Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Cengiz Ergün, Şehzadeler Belediye Başkan Adayımız Cem Çöllü ve Yunusemre Belediye Başkan Adayımız Azmi Açıkdil’in başkanlıklarını ilan ediyorum. Diğer parti mensuplarını da kooperatif olarak ağırladık. Biz ev sahibi olarak onları da güzel bir şekilde karşıladık. Ev sahibi olarak bunu yapmak zorundayız. Ama açık bir şekilde söylüyorum. Oyum Cengiz Ergün’edir” diye konuştu.
Veremeyeceğiz Hiçbir Hesabımız Yok
Manisa Belediye Başkanlığı görevini devraldıkları 2009 yılında Manisa Belediyesi’nin 65 milyon geliri, 96 milyon borcu bulunduğunu hatırlatan Ergün de, “Manisa Belediyesi’nin beş yıl boyunca elektrik faturalarının ödenmemesinden dolayı belediyenin elektrikleri kesik durumdaydı. Vergi borçlarına boğulmuş bir belediyeyi devraldık. Bugünlere çok şükür geldik. İlk 12-15 ay içerisinde borçların tamamını kapattık. Allah’a çok şükür, daha sonra Manisa’da hizmetlerimizi yapmaya başladık. Manisa’da 100 ‘ün üzerinde proje ürettik. Manisa’nın nasıl değiştiğine sizlerde şahit oluyorsunuz” diye konuştu.
Belediyecilik Ekip İşidir
Belediyeciliğin ekip işi olduğunu ifade eden Ergün, “Yeniden belediye başkanlığı görevine adayız. Manisa’da hayata geçirdiğimiz bu projeleri tek başımızı yapmadık. Şehzadeler Belediye Başkan Adayımız Cem Çöllü ve Yunusemre Belediye Başkan Adayımız Azmi Açıkdil benim her zaman bir sağ kolum, biri sol kolum olmuştur. Bütün yaptığımız hizmetlerin altında Sayın Açıkdil ve Sayın Çöllü’nün imzaları vardır. Biz bu ekip ruhuyla bu güçle çalıştık. Alnımız açık ve pak. Veremeyeceğiz hiçbir hesabımız yok” dedi.
Büyükşehir Büyük Paranın İdaresidir
Büyükşehir seçiminin, Manisa’nın 17 ilçesinde 870 tane köyünde yeni adıyla mahallesinde, kim bu bütçeyi çalmadan çırpmadan yönetecek, hizmetleri kim adaletli yapacak onun seçimi olduğunu ifade eden Ergün, “Manisa’da projelerimizi hayata geçirirken bu beş yıllık süre içerisinde tahkikat geçirmediğiz ay yok. Sayıştay’dan, İç İşleri Bakanlığı’ndan gelen müfettişler yapılan incelemelerin ardından teşekkürle ayrıldılar. Çalmadan, çırpmadan 65 milyondan 195 milyona getirdiğimiz Manisa Belediyesi’nin bütçesi Manisa’nın büyükşehir olmasıyla birlikte 1 katrilyonunun üzerinde bir bütçeye ulaşıyor. Ayrıca 200 trilyon da MASKİ adıyla büyükşehir altında kurulacak Su ve Kanal İdaresi Daire Başkanlığı var. Sonuç olarak daha büyük rakamlar. Manisa’nın 17 ilçesinde 870 tane köyünde yeni adıyla mahallesinde, kim bu bütçeyi çalmadan çırpmadan yönetecek, hizmetleri kim adaletli yapacak. Bunun kararını verme seçimi. O açıdan hem büyükşehirde, hem ilçe belediyeliklerinde, hem de oluşturulacak olan meclis üyelerine kullanacağınız oylarda birlikteliğin bozulmaması lazım. Sonuç olarak büyükşehir çok daha büyük paranın idaresidir. Bütün il bütününde yönetim teşkilatıdır” dedi.
Hiçbir Zaman Görevden Kaçmadık
Manisaspor Başkanlığı sürecinde kamyoncu ve tırcıların sanayiden mal alabilmeleri ve İzmir’den lojistik firmaların Manisa’da kamyoncularla çalışabilmeleri konusundaki sıkıntıları bizzat Vestel firmasıyla paylaştığını ve konuda kısmen de olsa çözüm ürettiklerini ifade eden Ergün, “Mevcut kamyon ve tır otoparkının bulunduğu alanda, sorunlar saha betonları noktasında bize gelen talepleri yerine getirdik. Kira bedeli konusunda yaşanan sıkıntıyı ihaleleri tekrar düzenlemek suretiyle bir indirim söz konusu olmuştu. Sonuçta size zarar getirecek her şeyin biz önünde olduk. Geçtiğimiz hafta mevcut tır parkının girişinin genişletilmesi noktasında taleplerin olduğu bize iletildi. Bununla ilgili de en kısa sürede ihalenin yapılmasıyla birlikte orada da gereken düzenlemeyi yapmak bizim boynumuzun borcudur. Vatandaşlarımız için yapabileceğimiz ne varsa yapmaya hazırız. Hiçbir zaman görevden kaçmadık” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.