ERDOĞAN BEKTAŞ MANİSA’DA

03 Haziran 2014 Salı, 14:38

MANİSA Valisi Abdurahman Savaş’ın merkeze alınmasıyla Kastamonu Valiliğinden yerine atanan Erdoğan Bektaş, bugün kentteki görevine başladı.

Manisa Valiliği önünde düzenlenen karşılama törenine bu sabah merkeze atanan Manisa İl Emniyet Müdürü Erhan Alkaya ile Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal ve daire müdürleri katıldı. Vali Erdoğan Bektaş, Manisa hakkında fazla bilgi sahibi olmadığını anlatırken, “Dün saat 17.00 ye kadar Kastamonu Valisiydim. Şimdi Manisa Valisi olarak göreve başladım. Birkaç sefer İzmir’e gidip gelirken Manisa’dan geçmişliğimiz var. Ancak Manisa ile ilgimiz olmadı. Artık Manisa’da göreve başladık” dedi.

Manisa’yı varlıklı illerinden birisi olarak nitelendiren Vali Bektaş, “Burayı ‘Şehzadeler şehri& olarak biliyoruz. Kastamonu’da bir beylikler şehri olduğu için Manisa ile benzerlikler taşıdığını düşünüyorum. Tarihi özelliklerinin var olduğunu, muhafaza edildiğini umuyorum. Çünkü Kastamonu öyleydi. Kastamonu göç alıp büyümüş bir şehir olmadığı için tarihi varlıkları kalmıştı. Manisa öyle değil. Manisa göç alıp vermiş bir şehir. Bu nedenle tarihi varlıkları ne kadar koruduğunu göreceğiz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.