ENGELLİLERDEN DUYGULANDIRAN GÖSTERİLER

03 Aralık 2014 Çarşamba, 18:16

Yunusemre Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle organize ettiği program birbirinden renkli ve anlamlı gösterilere sahne oldu. Engelliler, yetenekleriyle izleyenleri kendilerine hayran bıraktılar.

Etkinlik Atatürk Spor Salonu’nda düzenlendi. Günlerdir devam eden hazırlıklar tamamlandı, salon gelin gibi süslendi. Yunusemre Belediye Başkanı Dr.Mehmet Çerçi salona girerken Karikatürcüler Derneği Manisa temsilciliği iş birliği ile hazırlanan Engelsiz Karikatürler ve Atölye Çalışmasını gezdi, çocuklarla birlikte resim yaptı.

Manisa Otistik Bireyler ve Engelsiz Aileler Derneği tarafından hazırlanan “Otizmden Yansıyanlar Sergisi”nin açılışını yapan Başkan Çerçi, Mahperi Serpil Dede’yi tebrik etti.

Tören engelli öğrencilerin şiirleriyle başladı. Daha sonra konuşmalar yapıldı. Belediye Başkanı Dr.Mehmet Çerçi: “Bir gün veya bir hafta engellerle ayrılması anlamlı. Biz bununla yetinemeyiz. Biz bir toplumsak, bir milletsek birlik ve berberliğimiz göstermeliyiz. Bu etkiliğimiz de bunun örneğidir” dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Savaş Duman ise Türkiye nüfusunun da yüzde 13’ünün çeşitli nedenlerle engelli olduğunu hatırlatarak, “Bu nedenle engelli vatandaşlarımızın her noktaya kolay erişmesini sağlamalıyız. Niyet hayırsa akıbet de hayır olur. Engeller için çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Daha sonra sahneye Soma Spastik Kafkas Ekibi çıktı. Yaptıkları figürlerle izleyenlere duygusal anlar yaşatan ekip, gösterinin sonunda Türk Bayrağı açarak salondan büyük alkış aldılar.

Tiyatro oyuncusu Furkan Göral,

Daha sonra tek kişilik illüzyon gösterisi ilgiyle izlendi.

Etkinlik; Gol Bol Görme Engelliler Futbol Maçı, Tekerlekli Sandalye Tenis Müsabakası, Zihinsel Engelliler Masa Tenisi Gösterisi, Halk Oyunları Gösterisi ve Kına Gecesi ile devam etti.

Engelli Jimnastik Gösterisi ve Madalya Töreninin ardından salondaki tüm engelliler hep bir ağızdan şarkı söyleyip dans ettiler.

Yunusemre Belediyesi Hediye Töreni, Şükran Bilginer Bateri Grubu Gösterisi ile devam edecek.

Yunusemre Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ortak organize ettiği program Türkü Kız Nuşin’in Halk Müziği Konseri’yle son buldu.

ENGELLİ (5)_1024x683

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir