ENGELLİLER GÜNÜ’NDEN ENGELLİLERE ANLAMLI HİZMET

03 Aralık 2014 Çarşamba, 17:18

Yunusemre Belediyesi Manisa’da bir ilke imza atarak engellilerin ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla engelli aracını hizmete sundu.

Engellilerin seyahatine uygun olarak yapılan hizmet aracı ile vatandaşlar evinden alınarak istenilen yere götürülebilecek.

Hizmet aracının tanıtımı Engelliler Günü’nde Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Belediye Başkan Yardımcıları Ramis Şiyak, Kılıç Kaya ve birim müdürlerinin katılımıyla Yunusemre Belediyesi’nden yapıldı.  Arka tarafından tekerlekli sandalye ile giriş yapılabilen araçtan engelli vatandaşlar ücretsiz olarak yararlanacak. Engelliler tekerlekli sandalyesinden inmeden minibüse rahatlıkla binebilecek.

Yunusemre Belediyesi’nin bünyesinde kurulan Engelli Koordinasyon Merkezi ise vatandaşların her türlü ihtiyacına ve sorunlarına çözüm bulacak. Vatandaşların 444 62 09’ u arayarak engelli aracından faydalanabileceği belirtildi.

Engellilerin ulaşımını sağlayacak aracını hizmete girdiğinin belirten Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Engelli ve yaşlılarımızı ile ilgili özel iki aracımızda hizmete girdi. Engelliler ile ilgili bir merkezimiz de yakında faaliyete geçecek. Engelli ve yaşlı vatandaşlarımızı önemsiyoruz. Bir kaç engelliyi alabilecek bu aracımız bugünden itibaren engelli vatandaşlarımızı ve ailelerin hizmetindedir. Sadece bir telefon etmeleri yeterlidir. Nerede engelli vatandaşımız var ise nereye gitmek istiyorsa ulaşımını sağlayacağız. Özel tasarlanmış bir araç, vatandaşlarımıza ve şehrimize hayırlı olsun. Başkan yardımcılarımız ve birim müdürlerimizi kutluyorum” dedi.

Araç tanıtımında yer alan Spina bifida hastası Ayşe Gerentepe, “Bu tür araçlar ve hizmetler bize yasal olarak daha önceden verilmişti. Ama etkin halde değildi. Etkin olduğu için yetkililere teşekkür ediyorum. Bu tür hizmetlerin devamını diliyorum” diye konuştu.

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir