ENGELLİ SEMAZENLER AYAKTA ALKIŞLANDI

05 Aralık 2014 Cuma, 14:31

MANİSA’nın Kula İlçesi’nde, 80. Yıl Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından hazırlanan programda sahne alan engelli semazenler katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı.

Kula Kent Meydanı’ndaki Kültür Merkezi’ndeki program saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Etkinlik, konuşmalar, halk oyunları, kuruluş tanıtım slaytı skeçler, dans gösterileri, semazen gösterileri ve şiirlerin okunması ile devam etti.

Kula 80.Yıl Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Seyfettin Erkaya, etkinlikteki konuşmasında, “Son yıllarda engellilere yönelik sosyal haklarda özellikle istihdam, eğitim, rehabilitasyon, evde bakım, erişilebilirlik ve seyahat hakkı gibi birçok konuda önemli iyileştirmeler olduğu göze çarpmaktadır. Bununla birlikte engelli vatandaşlarımızın ötekileştirilmeden sosyal hayata adapte oldukları toplumla iç içe yaşadıkları bir hayatı hakkettikleri düşüncesinden hareketle aile ve sosyal politikalar bakanlığımız da toplum destekli sosyal hizmet modelleri ve bakım hizmeti modelleri üzerinde uygulamalara geçmiştir. Bu anlamda ilçemizde de engellilerle ilgili önemli bir misyonu kuruluşumuz üstlenmiş olup, bakım ve rehabilitasyon merkezimizin yanında engelsiz yaşam merkezi ve ilçe merkezimizde Divlit Umut Evi” hayata geçirilmiştir. Engelli bireylerin hayatta karşılaştıkları sorunlara çözüm aramayı, gerekli olan bütün olanakları sağlamayı görev olarak saydığımızı belirtir, bütün engellilerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlarım” diye konuştu. Konuşmaların ardından Kula 80 yıl Engelsiz Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezi Semazen Grubu, gösteri sundu. Gösterinin sonunda engelli semazenler uzun süre ayakta alkışlandı.

Programa, Kula Kaymakamı Murat Güven, MHP’li Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Kula Garnizon Komutanı Yüzbaşı Erkan Enginar, Kula İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit Çarpan, engelliler ve aileleri katıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir