Engelli Meryem için evinin önüne yol yapıldı

16 Aralık 2014 Salı, 09:31

sandalye üstünde hayatını sürdüren Meryem için Bayındırlık Mahallesi’ndeki evinin önüne 40 metrelik engelli yolu yapıldı. Daha önce önce kızını kucağında taşıyan anne Kamile Aydın, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Bayındırlık Mahallesi’nde ikamet eden Kamile ve Muzaffer Aydın çiftinin kızları Meryem Aydın, 11 yaşında doğuştan engelli bir kız çocuğu. Annesinin yardımı ve devletten aldığı engelli aylığı ile hayata tutunan Meryem yaşamını tekerlekli sandalye üstünde sürdürüyor. Hiçbir sosyal güvenceleri olmayan ailenin 5 çocuğundan biri olan Meryem’in eksiklikleri, devletten gelen maaşla ailenin eksiklerini tamamlıyor. Spil Dağı’nın eteklerinde oturan ailenin en büyük sorunlarından biri de çamur deryasına dönen yol çilesi. Aydın ailesinin yardım çağrısına ise Şehzadeler Belediyesi cevap verdi. Şehzadeler Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından evin önüne 40 metrelik engelli yolu yapılarak, aileye gıda, giyim ve eşya yardımında bulunuldu. Daha önceki dönemlerde defalarca yardım talebinde bulunduklarını belirten Anne Kamile Aydın, “Buraya yol yapılması için defalarca başvuruda bulundum ancak ilgilenen olmadı. Şimdiki Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik bu isteğimi geri çevirmedi. Kendisinden Allah razı olsun” dedi.

“ÇAMURLU YOLLARDA KUCAĞIMDA TAŞIYORDUM”

Tekerlekli sandalye çamura saplanmasın diye kızını yıllardır kucağında taşıdığını belirten Aydın, “Kızıma doğuştan epilepsi teşhisi koydular, şuan 11 yaşında gözleri görmüyor, kulakları duymuyor ve yürüyemiyor. Çocuğum tamamen engelli. Ben yıllardır kızımı kollarımda taşıyarak, çamurlu yollardan getiriyordum. Tekerlekli sandalye çamura saplanmasın diye önden ve arkadan tutarak havaya kaldırıyorduk ya da sürükleyerek çıkarıyordum. Çok zor günler yaşadık. Kendim astım, bronşit hastasıyım, eşim ayağından rahatsız olduğu için çalışamıyor. Kızım Meryem’in engelli aylığıyla geçiniyoruz” diye konuştu.

BAŞKAN ÇELİK’E TEŞEKKÜR

Kendileri için yapılan yolda engelli arabasını rahatlıkla kullanabilen anne Kamile Aydın, Başkan Çelik’e teşekkür etti. Aydın, “Şimdi evimizin önüne yapılan yol sayesinde çocuğumu rahatlıkla çıkarabiliyorum. Benim için de kızım için de çok güzel oldu. Başkanımız Ömer Faruk Çelik’ten ve vesile olanlardan Allah razı olsun. Çok teşekkür ediyorum. Yaptığı yardımlarla bize çok büyük faydası oldu” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir