EĞİTİM-SEN SOKAKTA…

08 Ekim 2014 Çarşamba, 15:35

KESK’e bağlı Eğitim-Sen Manisa Şubesi üyeleri, IŞİD’in Kobani’deki saldırısına tepki göstermek amacıyla iki gün boyunca işe gitmeyeceklerini açıkladı.

IŞİD’in Kobani’deki saldırılarına tepki göstermek ve kamuoyunun saldırılara karşı duyarlılığını artırmak amacıyla Eğitim-Sen Genel Merkezi, 2 günlük iş bırakma kararı aldı. Kararın ardından Eğitim-Sen Manisa Şubesi üyesi öğretmenler, bugün görev yaptıkları okullara gitmedi. Eğitim-Sen üyesi 100’e yakın eğitimci şube binalarının önünde bir araya gelerek ‘Her yer Kobani, her yer direniş’ sloganı atarak Manolya Meydanı’na kadar yürüdü.

Manolya Meydanı’nda, sendika üyeleri adına açıklamayı Eğitim-Sen Manisa Şube Başkanı Metin Demirel yaptı. IŞİD’in sadece Kobani’ye saldırmadığını, demokratik, özgürlükçü ve eşitlik değerlerine de saldırıda bulunduğunu savunan Demirel, “Halkların kendi kaderini belirleme hakkına karşı yapılan her saldırı, her katliam, açıkça insanlığa karşı işlenmiş büyük bir suçtur. Türkiye’de günlerdir emek ve demokrasi güçleri Kobani’de yaşanan insanlık dramına dikkati çekmeye çalışmakta, kamuoyunu yeni bir katliama karşı uyarmaktadır. Kobani direnişine sahip çıkan halka silahlarla, satırlarla ve gaz bombaları ile saldırarak ölümlere ve yaralanmalara neden oldu” diye konuştu.

IŞİD’in saldırılarına karşı dünya ülkelerinin bir sınavdan geçtiğini söyleyen Demirel, Kobani’deki saldırılara tepkilerini dile getirmek amacıyla Eğitim-Sen olarak 2 gün işe gitmeyeceklerini ve meydanlarda toplumu duyarlı olmaya çağıracaklarını söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir