Ege Tanıtım Günleri’nde Manisa Rüzgârı

görüntüleme, 11 Aralık 2014 Perşembe

ANKARA’DA bu yıl 7. kez düzenlenen ve 11-14 Aralık tarihleri arasında davetlilerini ağırlayacak olan Ege İlleri Tanıtım Fuarı’nda, Manisa rüzgârı esti. Manisa Büyükşehir Belediyesi, fuarda ilk kez Büyükşehir unvanıyla yer alırken,  açılan stantta 17 ilçenin tanıtımı yapıldı. Ankaralılar ve Ankara’da yaşayan Manisalılar, standa büyük ilgi gösterirken, fuarın açılış töreninde protokol üyeleri tarafından davetlilere Mesir Macunu saçılması ise renkli görüntülere sahne oldu.

Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde bu yıl 7.’si düzenlenen Ege İlleri Tanıtım Fuarı’nda, Manisa da yerini aldı. Manisa’nın yanı sıra Afyonkarahisar, Aydın, Denizli, İzmir, Kütahya, Muğla ve Uşak illeri de fuara katılım gösterdi. Fuarın açılış törenine Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, AKP Manisa Milletvekilleri Hüseyin Tanrıverdi, Recai Berber, Selçuk Özdağ, CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Manisa Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Hasan Eryılmaz, Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yaşar Coşkun, MESOB Başkanı Hasan Geriter ve Manisa’yı Mesir’i Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık katıldı. Fuarın açılış töreninde gerçekleştirilen konuşmaların ardından, katılım gösteren illerin tanıtımı yapıldı. Manisa’nın tanıtımında ise protokol üyeleri tarafından davetlilere mesir saçımı yapıldı. Mesir kapmak için yarışan davetliler renkli görüntüler oluşturdu.

Protokol Mesir Kardı

Fuarın Açılış töreninin ardından protokol üyeleri, Manisa standını ziyaret ederek temsili olarak Mesir Macunu kardı. Merkez Efendi ve Şehzade Mustafa ile birlikte büyük kazan içerisinde temsili olarak Mesir Macunu karılması davetlilerin büyük ilgisini çekti. Öte yandan Manisa Büyükşehir Belediyesi standında yer alan ve balmumundan yapılan Kanuni Sultan Süleyman heykeli de, fuarı ziyaret eden misafirler tarafından büyük ilgi gördü.

Manisa Standına Yoğun İlgi

Ege İlleri Tanıtım Fuarı’nda Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan ve 17 ilçenin tanıtımının yapıldığı standa ilgi, büyük oldu. Standı ziyaret eden Ankaralılara Manisa Mesir Macunu’nun yanı sıra ilçelerden çeşitli ürünlerden ikram edildi, Manisa’nın tarihi ve kültürel yapısı ile ilgili bilgi verildi.

MTSO ve Ticaret Borsası da Fuarda

Ege İlleri Tanıtım Fuarı’nda Manisa Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte Ticaret Borsası da stant açtı. Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra, Manisa’da bulunan iki kurumun açtığı stantlarda da, çeşitli ürünlerin tanıtımı yapılarak, Manisa ile ilgili standı ziyaret eden davetlilere bilgiler verildi.

Ege Tanıtım Günleri’nde Manisa Rüzgârı (2)_1024x683 - Kopya

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir