DUDAK UÇUKLATAN KREDİ

16 Kasım 2015 Pazartesi, 16:40

MANİSA’da 3 bin 500 ortağı bulunan Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Recep Çınar, bu yılın başından Ekim ayı sonuna kadar üyelerine 90 milyon lira kredi dağıttıklarını söyledi.

Manisa Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Recep Çınar, bu yılın başından Ekim ayı sonu itibariyle dağıttıkları kredi hakkında bilgi verdi. Yıl sonu hedeflerinin 100 milyon lira olduğunu kaydeden Çınar, “Manisa Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi olarak 90 milyonun üzerine çıktık. Yıl sonu itibariyle yaklaşık 100 milyon TL kredi hacmine ulaşacağız. Bu geçtiğimiz yıl 70 milyon olduğunu düşünürsek bugün vardığımız oran gerçekten sevindirici. Manisa’da parasızlık çektirmedik. Gelen esnafımıza çok olmadıysa da ihtiyacını görmeye gayret ettik. 90 milyon TL, Türkiye sıralamasında gerçekten önemli bir yer. Fakat bunu yeterli bulmuyoruz. Esnaf sanatkarımızdan sadece ortaklarımızın değil, tüm esnaf ve sanatkarımızın da kredi ihtiyaçlarını karşılamak istiyoruz. Bu bağlamda Türkiye bütçesi hazırlanırken; biz de Manisa’ya aslan payını alabilmek için tüm milletvekillerimiz ve tüm ilgili kuruluşlar ile işbirliği içerisinde bunun mücadelesini vereceğiz” dedi.

TAKİP ORANLARI YÜZDE 15 CİVARINDA

Manisa’da 3 bin 500 ortaklarını olduğunu kaydeden Çınar, “Son iki yıldır Türkiye’deki sıkı para politikası ve enflasyonsuz bir ortama rağmen, bize geri döndürmeyi başarı ile sürdürüyoruz. Bugün itibariyle takip oranları geçmişte olduğu gibi yüzde 15 seviyelerindedir. Bu çok başarılı bir grafik ve başarılı bir duruştur. Manisa Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi potansiyeli yüksek bir kooperatiftir. Halk bankasına karşı sorumluluklarımızı ziyadesi ile yerine getiriyoruz. Bizi sıkmıyor, biz de esnafı sıkmamaya gayret gösteriyoruz” diye konuştu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir