DEVELER SÜNNET OLACAK ÇOCUKLAR İÇİN GÜREŞTİ!

06 Aralık 2015 Pazar, 17:22

MANİSA’nın Turgutlu İlçesi’nde, bu yıl 6’ıncısı düzenlenen deve güreşleri renkli görüntülere sahne oldu. Güreşlerden elde edilecek gelirin ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarını sünnet ettirmek için kullanılacağı bildirildi.

Turgutlu Deve Güreşi Sevenler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin, Turgutlu Belediyesi işbirliğiyle düzenlediği 6. Geleneksel Deve Güreşleri, bugün İstasyonaltı Spor Tesisleri’nde yapıldı. Güreşlere, Ege, Akdeniz ve Marmara Bölgesi’nden birbirinden ünlü 150 deve katıldı. Turgutlulular’ın yanı sıra çevre il ve ilçelerden gelenler de büyük ilgi gösterdi. Güreşlerde namlı develer kıyasıya mücadele verdi. Zaman zaman öfkeli develeri ayırmakta güçlük çekildi.

Turgutlu Deve Güreşi Seveneler, Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Abdullah Özben, güreşlere ilgiden memnun olduklarını belirtip, “Bu güreşlerden elde edeceğimiz gelirle yaklaşık 30 çocuğumuzun toplu sünnetini yapmayı hedefliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Deve güreşi sevenlere inşallah güzel bir geçirtebilmişdir” dedi. Özben, bir sonraki deve güreşlerinin 21 Şubat’ta Yeniköy Mahallesi’nde yapılacağını da kaydetti.

Müsabakalarda dereceye giren develerin sahipleri kupayla ödüllendirildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir