Son Dakika
23 Şubat 2018 Cuma

Dev Proje Başlıyor, Trafik Rahatlıyor

15 Aralık 2016 Perşembe, 17:28

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nca, Öğretmenevi Kavşağı projesi kapsamında yapılacak kazı çalışmaları esnasında trafiğe kapatılacak caddenin yerine alternatif güzergahların belirlendiği bildirildi. Manisa trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak ve bölgedeki trafik sıkışıklığına son verecek olan dev projeye 2017’de kazma vurulacağı belirtildi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, kentin trafiğini rahatlatmak adına kavşak projelerinde önemli adımlar atmış, 2017 yılında Öğretmenevi ile Galericiler Sitesi arasındaki bölgeye de kavşak müjdesi vermişti. 2017 yılının ilk çeyreğinde kazma vurulacak olan dev projenin yapımı sırasında Öğretmen Evi kavşağı trafiğe kapatılacağı için, UKOME Genel Kurulu’nda alternatif güzergahlar belirlendi. Ulaşım Dairesi Başkanı Mümin Deniz de belirlenen alternatif güzergah hakkında araç sürücülerini yakından ilgilendiren bilgiler verdi.

Ocak Ayında Yapım İhalesine Çıkılıyor

Ulaşım Daire Başkanı Mümin Deniz, “2017’nin Ocak ayında yapım ihalesine çıkacağımız bu kavşağın, sirkülasyon planları çerçevesinde alternatif yolları UKOME Genel Kurulunda aldığımız kararla belirledik. Bu karar doğrultusunda Öğretmenevi Kavşağının yapımı sırasında araç trafiğine kapatılacak olmasından dolayı alternatif yollar şu şekilde oluştu. Eski Garaj kavşağı olarak tabir ettiğimiz Mimar Sinan Caddesinden gelen araçların Öğretmenevi kavşağına inmeden direkt Mimar Sinan Caddesi’ni takip etmeleri ve Ordu A.Ş’nin bulunduğu 1527 sokaktan dönmek suretiyle Halil Erdoğan Caddelerine çıkmaları; yine Halil Erdoğan Caddesini takiben TCDD Garından itibaren Cumhuriyet Caddesine, Cumhuriyet Caddesinden de Avni Gemicioğlu Caddesine dönmek suretiyle eski garaja ulaşabilmek ve trafik akışını rahatlatabilmek adına hazırlanan güzergahtır” diye konuştu.

Avni Gemicioğlu Çift Yönlü Trafiğe Açılıyor

UKOME Genel Kurulu’nda Avni Gemicioğlu Caddesinin çift yönlü ulaşıma açılması için karar alındığını da aktaran Deniz, “Avni Gemicioğlu Caddesinde Endüstri Meslek Lisesinin olduğu bölümde tek gidiş olan bölümü gidiş gelişe açılmasını sağlamak ve sağlı sollu da park yasağını kaldırmak suretiyle bir sirkülasyon planı hazırlandı. Bu çalışmayı tüm araç kullanıcılara ve sürücülere duyurma durumundayız. Vatandaşlarımızın çalışma sırasında kapatılmış olan Öğretmenevi Kavşağında yaşanacak olan trafik sıkışıklığını azaltmak amacıyla bu güzergâhı kullanmaları uygun olacaktır. UKOME Genel Kurulumuzun almış olduğu bu karar doğrultusunda trafik güvenliğini daha sağlıklı yürütebilmek ve trafik akışını daha rahat sağlayabilmek adına alınmış olan bu karar doğrultusunda sürücülerin uyarılması tüm halkımızın bilinçlenmesi adına bu duyuruyu da hassasiyetle, kamuoyuyla paylaşıyoruz. Öğretmenevi Kavşağı projesinin tamamlanmasına müteakip caddeyi etap etap trafiğe açmayı planlıyoruz. Tüm Manisa’mıza hayırlı olsun” dedi.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir